pondelok 9. septembra 2019

Odporúčam 12: New Adult

Blind Kiss - Renee Carlino

Prečo? 
Lebo autorka a jej geniálny rozprávačský štýl. Lebo sa dostávate do neskutočne realistického príbehu, kde je priateľstvo veľmi dôležitým faktorom. Autorka nám predstaví postavy, ktoré si okamžite obľúbite, pretože Gavin bol veľký fešák a chlap na pravom mieste a Penny bola občas veľmi neistá a nerozhodná, ale taktiež vskutku sympatická. Oboch ich spojila náhoda, ale odvtedy sú priateľmi. Autorka sa znovu rozhodla pre príbehy, ktorý vám ukáže, aký má mnohokrát osud zmysel pre humor a ako sa s nikým nehrá. Zamilujete si všetky vzostupy a pády Penny a Gavina, zamilujete si ich priateľstvo aj lásku, ktorá láskou nebola a zároveň bola. Tento príbeh je zmesou smutného aj krásneho, vtipného aj depresívneho, silného a krutého. Je to divoká jazda na kolotoči, ktorú vám z celého srdca odporúčam, lebo táto kniha má neskutočné emócie a napätie a príťažlivosť a závisť a žiarlivosť. Jednoducho všetko.

The Simple Wild - K.A. Tucker

Prečo?
Lebo Aljaška, priatelia. Neskutočná atmosféra tohto magického miesta sa tiahne celou knihou a je to úžasný zážitok, pretože z autorkiných slov si viete predstaviť aj každý pohyb listu na stromoch. Autorka sa snaží poukázať na rozdiely medzi mestom a divočinou, takže sa vďaka tomuto ocitnete vo vtipných situáciách medzi hlavnými postavami. Takisto si užijete dosť netypický hate-love vzťah, ktorý vás ale bude neskutočne baviť a počas celej knihy sa budete modliť, aby sa dali dokopy. Nečakajte však od tohto príbeh plný sexu, ako to pri NA býva, pretože toto má jeden úžasný a silný a krásny príbeh otca a dcéry a pokus o napravenie tohto vzťahu. Dostanete sa do styku s mnohými zaujímavými postavami a veľmi sympatickými mladými pilotmi, uvidíte ako to funguje v takej menšej leteckej spoločnosti a spolu s hrdinkou budete objavovať krásy a zázraky aljašskej prírody a možno si aj trošku poplačete.

From Lukov with Love - Mariana Zapata

Prečo?
Lebo táto kniha ponúka toľko skvelých aspektov príbehu. Krasokorčuľovanie ako šport a vášeň a sen, ktorý hrdinka milovala a chcela. Ale zároveň aj to, aké ťažké je sa k tomu dostať a nevzdávať sa. Táto kniha je o tom, ako si dievča išlo za svojím najväčším snom. Ako ju ostatní zhadzovali a podceňovali, ale ani to ju neodradilo. Ako sa dá po každom páde vstať a pokračovať, pokiaľ človek vyslovene chce. O skvelej ľudskej sile, milujúcej rodine (verte mi, takúto rodinu ste ešte nestretli a dobre sa pobavíte) a o pádoch všetkých druhov, o priateľstve a láske. Navyše, hlavná hrdinka je nielenže sympatická, ale má aj geniálne podrezaný jazyk a nebojí sa ľuďom povedať pravdu, či už príjemne alebo urážlivo. Hlavný hrdina bol na tom veľmi podobne, ale ešte bol aj hrozne milý, zlatý, arogantný idiot, ktorého si zamilujete. Mariana Zapata píše skvelo a ponúkne vám naozaj kvalitný príbeh a nie bezduchú hlúposť plnú hlúpych hrdinov, naivity a sexu na každej strane (v tejto knihe sú však aj tie scény fantasticky napísané).

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára