pondelok 22. júla 2019

Čo pozerať #2 - Moje najobľúbenejšie seriály - časť druhá

Pôvodne mali byť všetky moje obľúbené spolu a mal to byť 10-stupňový rebríček, ale keď som zistila, koľko o nich chcem písať, tak som sa rozhodla to rozdeliť na dve časti. Následujúce články, ktoré do tejto rubriky chystám, budú už každý na inú tému a nebudú rozdelené. Teda, aspoň zatiaľ to neplánujem, ale stať sa môže čokoľvek. Dnes teda ešte zostaneme pri seriáloch, ale nabudúce sa vám pokúsim priniesť aj nejaké filmové typy, ktoré ma zaujali. Ešte presne neviem, aký žáner to bude alebo či to spravím ako nejaký mix, ale moje obľúbené filmy to nebudú, lebo to by sme tu boli veľmi dlho. Tak sa teda poďme pustiť do druhej časti seriálov, ktoré sú môjmu srdcu najbližšie.


6. ONCE UPON A TIME
Toto je spolu s Upírskymi denníkmi asi prvý seriál, ktorý som kedy videla. Istý čas to hrali na Markíze (alebo JOJ?) a ja, také 13-15 ročné dievčatko som nechodila piatky von, ako chodia tieto dnešné deti, to proste nebola tá doba. A tak som si pekne sedela doma a každý piatok pravidelne pozerala Kde bolo, tam bolo. Čím ma to zaujalo? No hlavne tým, že to bol retelling, čo bolo na tú dobu neskutočne moderné a nové a neokukané a retellingy neboli až také rozšírené. Takže keď tam bola Zlá kráľovná, Snehulienka, Princ Krasoň a Martinko Klingáč v našom svete, to sa nedalo nepozerať. Páčilo sa mi sledovať mladého Henryho, ako sa snažil dokázať každému pravdu, bavili ma všetky tie tajomstvá, intrigy, záhady, bitky a neskutočne veľmi ma bavil Kapitán Hook, lebo na pirátov som mala vždy slabosť a ten ujo, čo ho hral je neskutočne pekný chlap. Časom to však strácalo na kvalite, takže teraz som rada, že seriál skončil a bola som úplne spokojná s tým koncom. 

7. YOUNG & HUNGRY
Toto je jeden z najvtipnejších seriálov, aké som kedy videla. Ako väčšina ľudí, aj ja som bola zvedavá na detskú hviezdu z Hannah Montana, ktorá dostala svoj seriál. Lily som mala vždy rada. A ako Gabi som si ju obľúbila ešte viac. Gabi zažívala mnoho strastí a slastí v jednom dni, dokázala sa dostať do všelijakých situácií, zažila mnoho trapasov, častokrát musela improvizovať a ešte viac sa musela ospravedlňovať. Josh bol také veľké dieťa, ktoré potrebovalo starostlivosť, Yolanda taká cool babička a Elliot bol taký super vtipný negativista. Emily Osment tú rolu geniálne zahrala. Neprešla jediná epizóda, pri ktorej by som sa nesmiala. Len ma mrzí, že ten seriál skončil (aspoň myslím). 

8. THE SHANNARA CHRONICLES
Ako pravý fanúšik Pána prsteňov a fantasy som si toto nemohla nechať ujsť. Bolo to geniálne premyslené, úžasný námet, skvelé obsadenie a brutálne herecké výkony. Príbeh dával zmysel, mal veľa zvratov a prekvapení, Amberle bola skvelá hlavná hrdinka, neskutočne som si zamilovala celý ten svet. Prvá séria bola totálna topka, každú epizódu som žrala aj s navijakom a ten koniec bol neskutočne smutný. Druhá séria ma až tak veľmi nebavila, čo ma dosť mrzelo. Už to nemalo také čaro, nebolo to také zaujímavé a riešili sa tam tie isté veci dookola, ale stále si to zachovalo tú akciu a napätie a všetky intrigy a temnotu. Navyše, Eretriu ako postavu mám hrozne rada, takže aspoň tá dostala viac priestoru. Skončilo to však dosť otvorene, ale obávam sa, že tretej série sa nedočkáme. 

9. THE ORIGINALS
Ale áno, aj Upírske denníky, Stefana a Damona som mala rada, ale títo si získali moje srdce. Klaus bol úžasný záporák, ktorý sa s nikým nemaznal, mal takú pravú psycho povahu, ktorú ste však aj tak mali radi, lebo mal neskutočný šmrnc. Kol bol mojím favoritom číslo dva. Ale tento seriál som mala rada najmä kvôli tej súrodeneckej láske (zase). Bolo fascinujúce sledovať, čo pre seba dokázali urobiť, obetovať, zabiť, len aby ochránili jeden druhého. S týmto seriálom som však mala asi dvojročnú pauzu, lebo ma to prestalo baviť, ale neskôr som sa k tomu vrátila a dopozerala to až dokonca. Áno, bolo to zbytočne natiahnuté a pokojne to mohlo skončiť skôr, ale Klaus vás proste nikdy neomrzí. Sklamal ma však koniec, ale to sú čisto subjektívne pocity, pretože keď to zhodnotím objektívne, tak ten koniec bol brutálny a nečakaný a neskutočne pekný a smutný a hrozne som plakala. 

10. GAME OF THRONES 
Ha! Dostala som vás čo? Čakali ste, že to slávne GoT bude na prvom mieste, však? Sklamem vás, ale GoT vo mne nikdy nevyvolalo také pocity, ako tieto predchádzajúce seriály. Áno, bolo to neskutočne skvelé, premyslené, naplánované, ten svet je neskutočne komplexný a fantastický, hrozne zaujímavý, plný tajomstiev a záhad, ktoré pozná len sám ujo Martin, ale stále to pre mňa nie je najlepší seriál. Povedzme si pravdu, prvé série boli len o sexe a vraždení, žiadna obrovská dejová línia, len také predstavenie sveta, že ako to kde chodí. Od tej 3. série to začalo mať aj obrovský zmysel, začali sa intrigy, odhaľovanie tajomstiev, zmyselné veľké bitky, pri ktorých ste nedýchali od napätia a zvedavosti, že kto napokon zasadne na ten trón. GoT bol úžasný zážitok a som rada, že som sa na to dala, pretože tie postavy prešli obrovskými zmenami, obrovským vývojom a z detí sa stali inteligentní dospelí. Posledná séria síce trošku porkrivkávala, ale v konečnom dôsledku som s koncom spokojná a GoT je naozaj obrovský a zložitý výtvor, ktorý rozhodne stojí za to. 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára