nedeľa 30. júna 2019

Odporúčam 11: Leto

Love & Gelato - Jenna Evans Welch

Prečo? 
Pretože je leto, more, pláž a gelato. Áno, áno, dovoľte mi privítať vás v Taliansku, konkrétne Toskánsku, kde spolu s hlavnou hrdinkou zažijete úžasné dobrodružstvo plné odhaľovania tajomstiev jej matky, spoznávania Talianska, hľadania priateľov, zvykania si na nový život a ešte k tomu pokojne pridajte aj pekného chlapca a možné nebezpečenstvo zlomeného srdca. Máte možnosť plnými dúškami nasávať atmosféru tejto magickej krajiny. Hlavná hrdinka Lina je navyše veľmi sympatická a príjemná osôbka, ktorá vás krásne prevedia jej životom, trapasmi, vtipnými situáciami, pubertou a životom tínedžerov, pričom sama Lina je trošku šialená a dosť akčná. Autorka si dala záležať aj na tom, aby fantasticky spracovala obrovskú životnú zmenu - Lina sa sťahovala na iný kontinent - takže pekne ukázala, ako musela Lina začať odznova, úplne od nuly, musela si pomaly zvykať na život, ktorý nikdy nepoznala a nechcela. Takže neváhajte a pribaľte si so sebou do Talianska práve túto knihu.

Love & Luck - Jenna Evans Welch

Prečo? 
Tá istá autorka, iný príbeh. Tentokrát sa môžete zúčastniť jedného skvelého a šialeného road tripu po Írsku, kde môžete znovu očakávať ohromnú dávku zábavy, ale aj úžasnú súrodeneckú lásku a nenávisť zároveň, ochranný pud brata nad sestrou, nekonečné hádky o hlúpostiach a veľmi zábavné trio hrdinov, ktoré zažívajú všemožní strasti aj slasti cudzej krajiny a cestovania autom skrz ňu. Príbeh je takisto opradený menšou záhadou, kde sa hlavná hrdinka musí vyrovnať so svojou minulosťou, rozchodom, výsmechom a všetkým, čo život tínedžera prináša. A kde je na to lepšie miesto, ako na rodinnom výlete, ktorý napokon skončí útekom a road tripom? Ešte to, samozrejme, autorka nezabudla okoreniť štipkou lásky, ktorá však nemusí nutne mať budúcnosť. Ale inak vitajte v Addienej šialenej, úžasnej a fantastickej rodine, s ktorou zažijete ešte veľmi veľa srandy.

The Summer I Turned Pretty - Jenny Han

Prečo? 
Pre Belly zima nie je podstatná. Belly po celý čas túži len po lete, po domčeku na pobreží, po svojich kamarátoch, ktorí sú jej ako bratia, po najlepšej kamarátke jej mamy a po pokojných prázdninách, ktoré už odmalička trávi práve tam. V jeden rok je však všetko inak a už chlapci nie sú len kamaráti. A tak sa spolu s Belly začnete potýkať s dôležitými otázkami a rozhodnutiami, spoznáte mesto a spolu s hrdinkou zaspomínate na to, čo všetko tam už zažila, dostanete pár rád do života od veľmi sympatickej Susannah a zapletiete sa do všemožnej romantiky, ktorá nemusí skončiť vôbec dobre. Jenny Han je teta, ktorá píše skvelé a vtipné a svieže tínedžerské príbehy o láske, rodine a rozličných problémoch mladých ľudí a som si istá, že si letnú atmosféru, ktorú v tejto knihe ponúkla určite užijete.

2 komentáre:

  1. V poslednom čase som si fakt obľúbila tieto odporúčacie články. :) Z týchto kníh som prekvapivo počula o všetkých troch, teoreticky ma zaujali prvé dve. Lebo v tomto hrozne pekelnom počasí by som síce rada čítala niečo zložitejšie, ale jednoducho sa to nedá. Aspoň nie cez deň.

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. Ja ich tiež mám veľmi rada, či už čítať alebo písať, keďže nestíham písať recenzie na všetko, čo prečítam, tak sú aspoň dobrý spôsob, ako ľuďom o tých knihách povedať :) Veď práve, fantasy je veľmi ťažké čítať, keď ti mozog ledva pracuje :D Takže určite im daj šancu :)

      Odstrániť