nedeľa 16. júna 2019

Čo pozerať #1 - Moje najobľúbenejšie seriály - časť prvá

Už veľmi dlho som sa pohrávala s nápadom, že vám okrem kníh predstavím aj niečo iné, čomu sa venujem. Pri prokrastinácii je mojou najobľúbenejšou činnosťou pozerať seriály a filmy. Najväčším lákadlom je to práve vtedy, keď mám na práci veľmi veľa vecí a mám veľmi veľa učenia. Konečne som sa to rozhodla aj zrealizovať a napísať tento článok, kde vám poviem niečo o mojich obľúbených seriáloch. Ale táto rubrika nebude len o nich, budem sem dávať všetko, čo sa mi sem bude hodiť - najčastejšie to budú, samozrejme, seriály a filmy, ale možno tu nájdete aj niekoľko booktuberov. Nesľubujem vám žiadnu presnú pravidelnosť (poznáme to, predsa), ale pokúsim sa aspoň raz za mesiac pridať článok do tejto rubriky - minimálne kým sa mi neminú materiály a budem musieť znovu niečo napozerať. Dosť bolo omáčiek, poďme sa do toho rovno pustiť.


1. SUPERNATURAL
Môj najobľúbenejší a najmilovanejší seriál všetkých čias je práve Supernatural. Duchovia a nadprirodzené bytosti ma bavili už odmalička. Všetky tieto záhady okolo duchov, upírov, vlkolakov - to bolo vždy moje. Pred 6-7 rokmi som objavila Supernatural a okamžite ma to chytilo. Dvaja bratia lovia duchov a príšery, fičia si na parádnom autíčku a pritom riešia v každej sérii ešte jeden obrovský problém v pozadí? I'm sold. Hovorí sa, že to ľudia pozerajú kvôli sexy hercom - nevravím, že nie sú totálne úžasní a sexy, ale to nie je môj prípad. Mňa baví to nadprirodzeno a neskutočne ma baví tá bratská láska medzi Samom a Deanom, to ako obetujú pre toho druhého totálne všetko, ako sa vkuse chránia a stoja za sebou. Mimo toho je to akčné, neskutočne vtipné, veľmi zaujímavé a dozviete sa o mnohých bytostiach, niektoré epizódy sú dosť strašidelné a ďalšie neskutočne smutné. Plus stretnete obrovskú škálu skvelých postáv, kedy si aj záporákov obľúbite, lebo majú štýl (Lucifer, Crowley). Pri tomto seriály som revala asi najviac, čo sa týka filmografie celkovo. Má to 15. sérií, čo je ohromne veľa a jasné, že to stratilo na kvalite (prvé 3 série sú top, nehovoriac o tom, že ich viem naspamäť), ale keď tvorcovia majú čo povedať, tak ja sa nebránim. A vy by ste nemali tiež, pretože to naozaj stojí za to. 

2. REIGN
Nikdy som nefandila dejepisu, takže keď mi Neliss pred pár rokmi odporučila Reign, nebola som si tým úplne istá. Paradoxne sa to stalo jedným z naj seriálov, aké som kedy videla. Fantastickí herecké obsadenie - Adelaide bola fantastická Mary a neskutočne som milovala Basha. Pre mňa bolo veľmi zaujímavé sledovať všetky tie problémy, čo v minulosti mali, čo sa týka vládnutia a kráľovstiev, ale zároveň aj živobytia a chudoby a všetkých vrážd alebo záhadných zmiznutí. A tiež ma bavili všetky tie intrigy, ktoré sa dokážu diať na jednom kráľovskom dvore a kvôli totálnym hlúpostiam. Často krát mi nebolo všetko jedno, keď sa tam diali dosť brutálne, násilné a nechutné veci. Občas vyroníte aj slzičku a ten koniec som absolútne nečakala. Mrzí ma len to, že tento seriál zrušili. Ale ak chcete vedieť o vojne medzi Anglickom a Škótskom a Francúzskom, tak šup pozrieť si to, pretože je to veľmi napínavé. 

3. THE FOSTERS 
Netuším, ako som sa k tomuto dostala. Dokonca som mala aj asi rok alebo dva pauzu a dopozerala som to len nedávno. Nebolo to zlé, ale proste už ma to až tak nebavilo, tak som potrebovala oddych. Čo je na tomto seriály super? Celá tá rodina. Tie neskutočne pevné a krásne rodinné vzťahy. To, ako pri sebe neustále stoja, ako sa vedia obetovať a chrániť. Moje naj súrodenecké duo (hneď po Samovi a Deanovi) je rozhodne Mariana a Jesus. Zbožňovala som ich momenty - ako Jesus neustále chránil Marianu, ako sa o seba starali a navzájom sa o seba báli. Takisto sa tu stretnete s mnohými zaujímavými postavami, ktoré vás chytia za srdce a obľúbite si ich. Napríklad Callie nonstop vyrábala problémy, miestami mi dosť žrala nervy, ale aj tak som ju mala veľmi rada. Toto je jeden z mála seriálov, kde som bola totálne spokojná s koncom a inak som si to ani nevedela predstaviť. Teda, až na to, s kým Brandon skončil. Fandila som tej predposlednej osobe. A určite si niekedy aj poplačete. 

4. HOW I MET YOUR MOTHER 
O tomto som počúvala dlhé roky, ale nikdy som sa do neho nepustila. Asi pred rokom ma k tomu doslova dokopali kamarát s kamarátkou silným vyhrážaním, tak som tomu dala šancu. A okamžite ma to chytilo. Partia piatich kamošov, ktorí spolu každý večer sedia v krčme - z veľkej časti to pripomínalo práve našu partiu, takže už len kvôli tomu som nemohla prestať. 5 kamošov, každý z nich je totálne odlišní, žijú si svoje životy, pracujú, ale zároveň si užívajú život, bavia sa, chodia na párty. Toto bol pre mňa skvelý, veľmi vtipný zážitok, neraz som sa hrozne smiala na tom, čo vymysleli a ako sa zachovali v nejakej situácii. Trapasy, hádky, problémy, ale aj ohromná zábava, ženy, alkohol. A Barneyho neprekoná asi nikto, pretože ten chlap si získal moje srdce tými svojimi výstrelkami. Lenže toto je jeden z tých mnohých seriálov, kde ma koniec totálne sklamal. Proste to bolo tak zbytočné a úplne nasilu spravené, len aby silou mocou skončili spolu tie dve osoby. Pritom sa k sebe totálne nehodili. Nikdy. Malo to byť tak, ako to takmer skončilo. Ak ma chápete teda. 

5. RIVERDALE
K tomuto som sa dostala len na začiatku tohto roku kvôli tomu, že Netflix bol zdarma a ja som práve mala skúškové, takže hádajte, čo som robila namiesto učenia? No samozrejme, že som pozerala Riverdale. Očarilo ma to - bolo to založené na podobnej báze ako Pretty Little Liars, proste mladí sa zaplietli do niečoho, do čoho nemali, riešila sa vražda, boli tam gangy a partička kamošov, každý z iného prostredia - futbalová hviezda, syn vodcu gangu, dcéra kriminálnika a slušné dievča sa tajomstvo - sa zrazu ocitli v strede diania a čakali ich stále nové tajomstvá a odhalenia. Prvé dve série boli topka, tie ďalšie už slabšie a natiahnuté, ale stále ma to baví. Navyše, Cole Sprouse, detská hviezda z Disney Channel, hrá perfektného Jugheada a neviem si v tej role predstaviť nikoho iného. Som veľmi zvedavá na najnovšiu sériu. 

4 komentáre:

 1. Super námet na článok a teším sa na ďalšie! Seriálových a filmových tipov nikdy nie je dosť.
  Inak, Reign, what? Už som aj zabudla, že som ti to odporučila a popravde, nikdy som to nedopozerala... Ale prvé série boli super a Bash, aww, aká nostalgická chvíľka. :D
  Riverdale som rozpozerala a úplne sa mi to nezdalo, ale zaujal ma práve Jughead, nakoľko sa mi to oplatí pozerať kvôli nemu? :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem :) Veď práve a teraz ich mám pár v zálohe, takže prečo nie :D
   Hej ja si pamätám, že si potom už mala problém to dopozerať, ale tak stále to bol zážitok a hlavne ten Bash...potom už odišiel, tak sa ani nečudujem, že si skončila :D
   Kvôli nemu sa to oplatí vždy....ale poviem ti tak, znovu sú tie prvé série úplne topka, asi prvé 2 a potom to už postupne stráca na tej počiatočnej kvalite, ale ja som si hrozne zamilovala tie postavy a to, aké sú komplexné a ako sa vedia mnohokrát vynájsť, takže za pokus nič nedáš a ak ťa to neskôr nechytí, tak sa na to vykašleš :D

   Odstrániť
 2. A nepozerala si náhodou Good trouble? To je pribeh Callie a Mariany, pokračuje po The Fosters, ale dost casto sa tam objavovali aj ostatne postavy. Ale teda, to, ako skoncil Brandon, ma nastvalo a aj sklamalo asi najviac.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Hej? Existuje pokračovanie? Tak to som nevedela, ale teraz si to určite pozriem :) Hej ten Brandonov koniec bol otrasný, predstavovala som si to trochu inak..

   Odstrániť