piatok 3. augusta 2018

Gobstone Alley (Flying Parcel Jún 2018) - Harry Potter box

Vždy som si chcela objednať nejaký Harry Potter box, pretože sú tam neskutočne krásne veci a pre mňa ako posadnutého fanúšika to bol doslova sen. Možno pred rokom, rokom a pol som našla u niektorých booktoberov Gobstone Alley, ale donedávna nemali možnosť platiť kartou a PayPal nemám, takže som si to nemohla kúpiť. Niekedy tento rok to však pridali a keď som to zistila, tak som neváhala a objednala ho. Tento box nie je z UK ani USA, ale z Poľska. Vyšiel ma 42€ aj s poštovným, čo je dosť, ale raz za život sa to prežije. Každý box obsahuje od 12 do 15 vecí, z toho jedna je vždy niečo na nosenie, 2 veci sú "licensed", väčšinou od Warner Bros., Incendio sviečku, nápoj od Cosy Elves a Harry Potter karty, ktoré sa vymieňajú medzi čitateľmi alebo fanúšikmi a tipujem, že po zozbieraní všetkých sa dá hrať hra. Takisto si môžete vybrať vašu fakultu, aby ste nedostali niečo z inej alebo všeobecne rokfortský erb Celkovo v tom boxe môžete natrafiť na všeličo - hrnčeky, odznaky, prútiky, plagáty, sladkosti, šperky a mnoho ďalších vecí. Ja som bola spokojná s tým, čo som dostala, ale nemyslím si, že si budem tento box znovu objednávať, predsa len je to dosť peňazí.

Prvá vec, čo na mňa vykukla bolo tričko s Hedvigou a citátom "Don't count your owls before they are delivered". Vybrala som si veľkosť M a je dosť voľné, takže nabudúce by som brala asi S. Keďže som Slizolin, tak tam na mňa čakala táto ozdoba v mojich farbách fakulty, ktorú ešte neviem, kde zavesím, keďže je to dosť dlhé. 

Ďalšou vecičkou bola neskutočne krásna sviečka s názvom "The End of the Year Feast", ktorá je navrchu červená a má čierne bodky ako jahoda a spodok je potom taký žlto-béžový. A voňať má ako jahodový cheesecake a je to geniálne. 

Bola som neskutočne nadšená, keď som tam našla svoju prvú čarodejnícku kartičku z Čokoládovej žabky a bol to práve Lupin. Nie je to síce tá, čo sa hýbe, ale aj tak. Vzadu sú napísané jeho úspechy a tak. V každom boxe bola zatiaľ vždy jedna fľaštička s nejakým elixírom a tentokrát to bol Wolsbane Potion alebo aj Vlkodlačí elixír, ktorý Remus užíval pred splnom. Má neskutočne krásnu modrú farbu a som z neho totálne nadšená. 

Ďalšou vecičkou bola fľaštička atramentu zo Šikmej uličky z obchodu Flourish & Blotts. Je to obyčajný modrý atrament a čoskoro pochopíte, prečo ho tam dali. 

K tomu atramentu bolo aj toto krásne pero, ku ktorému dali aj niekoľko vymeniteľných nadstavcov, aby ste mohli všelijako ozdobne písať a cvičiť si kaligrafiu. Taktiež tam bol čaj - Cho Chang's Summer Tea od spomínanej spoločnosti Cosy Elves a vonia fakt dobre. Tie dve licensed veci boli odznak s erbom Rokforu a magnetka, taktiež z rokfortským erbom. Poslednou vecou je "podpivník" alebo ako sa volá tá vecička pod nápoje s erbom fakulty, ktorú ste si vybrali. U mňa teda Slizolin. To okolo sú tie karty, ktoré si fanúšikovia môžu medzi sebou meniť a hrať. 

V konečnom dôsledku som celkom spokojná a veľmi milo prekvapená s obsahom tohto boxu, pretože ja ako skalný fanúšik som rada presne za takéto blbosti, ktoré si môžem vystaviť na poličkách k celej mojej zbierke. Nemyslím si však, že by som si ho kúpila aj druhýkrát. Ešte taká zaujímavosť: všetko, čo bolo v boxoch sa dá kúpiť na oficiálnej stránke Gobstone Alley, kým sa to nevypredá a na narodeniny robili špeciálny box, taktiež na Vianoce a na Vianoce aj adventný kalendár, ktorý bol skvelý podľa videí, čo som videla. 

Čo vy a knižné a fanúšikovské boxy? Kupujete si nejaké pravidelne? Chceli by ste nejaký vyskúšať? 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára