utorok 6. marca 2018

Polibek v New Yorku


Autor: Catherine Rider
Originálny názov: Kiss Me in New York
Počet strán: 240
Rok vydania: 2017
Vydavateľstvo: CooBoo

„Může to být ještě horší?“ S Charlotte se rozešel přítel, a teď měla být na cestě do Londýna za svojí rodinou, ale protože byl její let zrušený, trčí sama v New Yorku. Čeká ji ten nejhorší Štědrý den! Pak potká Anthonyho. Kluka, který přijel na letiště vyzvednout přítelkyni, ale ta se s ním přede všemi rozejde. Ve snaze opustit to prokleté místo se Anthony stane Charlottiným průvodcem po městě. A oba, krok za krokem, začínají propadat novým citům.

Vianoce sú už síce za nami, ale nikdy nie je neskoro vám odporučiť vianočný príbeh, do ktorého sa môžete začítať na budúce Vianoce, ktoré tu budú čoskoro. 

Tento príbeh vám bude pripadať otrepaný, podobný všetkým love stories, ktoré ste kedy čítali, ale to vôbec nevadí. Pretože je to len romantický vianočný príbeh, ktorý vám má zahriať srdiečko. Stretnete sa s veľmi sympatickými hlavnými postavami - Charlotte, ktorá je čerstvo po rozchode a nevie sa dočkať príchodu domov a Anthonym, ktorý prišiel na letisko vyzdvihnúť svoju priateľku a tá sa s ním práve na Štedrý deň rozíde. Obaja sú zdrvení, nevedia čo majú robiť a osud im ešte aj na Štedrý deň pripletie do cesty nešťastie. A tak zostanú obaja napospas nočnému štedrovečernému New Yorku a čo spočiatku pripadá ako nočná mora sa veľmi rýchlo obráti a obaja sa vyberajú na vianočné dobrodružstvo vedení len nejakou náhodnou knihou. Obaja sú veľmi zaujímavými postavami a vy ich postupne spoznávate tak isto, ako sa spoznávajú aj oni. Autorka spojila dvoch dosť odlišných ľudí, ktorí si aj napriek tomu k sebe nejako nájdu cestu a stanú sa priateľmi. 

A když se odsud vrátím aspoň s jedním příběhem, s jedinečným zážitkem - s nečím, čo nezažiju jinde než v New Yorku - potom se možná, ale opravdu jen možná, nebudu, až budu stará paní kopat do zadku za to, že jsem promarnila měsíce svého života s klukem a městem, co mi neopětovali mou lásku. 

Dej knihy je pomalý, ale to nie je nič zlé. Naopak, to knihe akurát tak pridáva, pretože si môžete s hrdinami užiť tú zábavu a tie dobrodružstvá po New Yorku. Mnohokrát sa stretnete s vtipnými scénami, ktoré knihu skvelo spestrujú a zároveň okúsite skvelú atmosféru vianočného New Yorku. Autorka si nerobila ťažkú hlavu s nejakými zložitými opismi, práve naopak, všetko bolo opísané jednoducho a aj tak ste sa úžasne vedeli vžiť do situácie a živo si všetko predstaviť. Taktiež tam bolo striedanie pohľadov, čiže ak vám bol jeden z hrdinov nesympatický, jednoducho ste to prečítali a potom si užívali toho druhého a nemuseli ste sa celú knihu nudiť, len kvôli postave. Myslím si, že takáto situácia nehrozí. Autorkin štýl písania je hrozne svieži a zaujímavý, žiadne nudné pasáže a aj keď viete, ako to nakoniec všetko dopadne, s nadšením jej hltáte každé jedno slovo a užívate si tú jedinečnú atmosféru. Hrdinovia boli častokrát postavení do situácie, ktorá im v ich situácii moc nepomáhala, ale pomohli si navzájom, presne ako to robia ľudia v reálnom živote. Bolo to plné veľmi pekných myšlienok, hrdinovia sa zamýšľali nad životom, nad tým, čo chcú ďalej robiť a Charlotte mala pred sebou veľmi ťažké rozhodnutie - vráti sa ešte vôbec do New Yorku, keď tam nenašla, čo hľadala? Žiaľ, nič také vám neprezradím, musíte si to sami prečítať a nechať sa prekvapiť. 

Ta holka, která netušila, kam smeřuje ani kam smeřovat chce, která měla pocit, že možná nikam nepatří, a nakonec našla sílu si na tyhle otázky sama odpovědět. 

Takže hej, toto je kniha, po ktorej by ste za normálnych okolností nesiahli, ale práve preto, že má neskutočnú vianočnú atmosféru, tak jej dajte šancu. Pretože toto je jeden skvelý, vianočný, romantický, vtipný príbeh o priateľstve, láske, rozchode, vzťahoch a aj o živote. Pre mňa to bol veľmi dobrý zážitok a nemohla som sa odtrhnúť, pretože autorka píše veľmi pekne. Budúce Vianoce majte na programe práve túto knižku. 


Za knihu veľmi pekne ďakujem internetovému kníhkupectvu Megaknihy
Vy si tú pravú atmosféru vianočného New Yorku vychutnajte TU

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára