piatok 23. februára 2018

Odporúčam 8: Kasie West

P.S. I Like You 

Prečo? 
Nič vám nevraví meno Kasie West? No tak to prosím pekne všetci napravte. Bude vám to pripadať ako taký typický príbeh. Dievča v škole, šedá myška si píše listy s nejakým anonymným chalanom, začnú si vravieť tajomstvá, spoznávať sa a dievča sa snaží zistiť, kto tento tajný ctiteľ je. Klišé však? Nechajte ma vyviesť vás z omylu. Kasie píše brutálne pútavo, dokáže vás zaujať, dokáže vás namotať a potom si tento príbeh zamilujete najmä vďaka jeho jednoduchosti a predvídateľnosti. Táto knižka je plná úžasného humoru, romantiky, zaľúbených listov a sympatických postáv. Takže hej, keď hľadáte niečo jednoduché, milé, pekné, vtipné, oddychové a romantické, tak toto je správna voľba.

The Distance Between Us

Prečo? 
Caymen, chudobné dievča žijúce len s mamou, ktorá vlastní obchod s porcelánovými bábikami a Caymen v ňom pracuje a Xander, ktorý je nechutne bohatý, horúca čokoláda a tajomstvá, tajomstvá, tajomstvá. Caymen bola už od začiatku milé dievča, ktoré si vážilo všetko, čo malo a odsudzovalo bohatých, ktorí boli povrchní a povýšeneckí. Autorka sa tu trošku zamerala na tie rozdiely medzi bohatými a chudobnými, poukázala na to, ako kto žije, ale zároveň ukázala, že ako vždy výnimka potvrdzuje pravidlo a tak sa zjavil úžasný Xander. Tu Kasie neriešila čisto len vzťah ani to, že hrdinke sa páči chlapec. Dala možnosť čitateľovi Caymen spoznať, vidíme, ako rozmýšľa, ako si aj napriek všetkému dokáže užiť život a zamerala sa aj na iné problémy, ako peniaze. Xander bol síce príliš zidealizovaný, ale myslím, že v tejto knižke to rozhodne nevadilo. Bolo super, ako autorka hrdinom robila skvelé zážitky a spomienky, z čoho sa vykľulo veľmi veľa vtipných situácií. Takže znovu veľmi zaujímavé, sladké, romantické, milé, vtipné a oddychové.

Love, Life and the List 

Prečo? 
Kvôli priateľstvu. Abby trávi leto so svojím najlepším kamarátom, do ktorého je tajne zamilovaná, až na to, že to vedia všetci, pretože ostatní jej kamaráti odcestovali, snaží sa splniť si sen a zároveň zažiť skvelé leto. Abby a Cooper boli obaja úžasní, Abby mala v sebe tak gigantická dávku sarkazmu, takže ste sa neustále bavili a Cooper bol také zlatíčko, ktorého by chcelo v živote každé dievča minimálne ako kamaráta. Lenže Kasie sa na to znovu pozrela úplne inak a viac sa sústredila na ich neskutočné priateľstvo, na sny, ktoré hlavná hrdinka mala a ako ich chcela docieliť, na problémy v rodine, dokonca ja na problémy v hrdinkinej hlave. Takže nie, nebolo to celé len o láske. Bolo to aj o umení, konkrétne maľovaní, o plnení snov, o sklamaní, o zážitkoch, spomienkach a dobrodužstvách, o rodine a spoznávaní samej seba. Táto kniha patrí k tým najlepším od Kasie, hlavne kvôli tomu, že to nebolo všetko len o láske.

2 komentáre:

 1. Z týchto troch mám najradšej The Distance Between Us. Čítala som to minulý rok ako e-book a konečne som si to už aj objednala a mám knižku na poličke. Vždy sa k nej rada vraciam.
  Asi najmenej z autorkiných kníh sa mi páčila kniha Love, Life and the List.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja sa tiež chystám na kúpu, minimálne týchto troch a ostatné uvidím :D Mne sa najviac páčila P.S. I Like You a najmenej Lucky in Love a By Your Side, ostatné mám veľmi rada :)

   Odstrániť