nedeľa 4. februára 2018

Moje najočakávanejšie knihy roku 2018

Je tu Nový rok! Ja viem, je to už dlho, ale ja nestíham kvôli škole, takže články a veci, ktoré mali byť dávno zverejnené, stále nie sú, ale ono to príde. Teraz vám znovu predstavím pár kníh, na ktoré sa teším v roku 2018. Nie sú to, samozrejme, všetky, ale toto sú také top, ktorých sa neviem dočkať. Chýba tu napríklad Throne of Glass 7, nová kniha od Renee Carlino alebo pokračovanie Red Queen. 


All the Wandering Light (Heather Fawcett) 
Nie je to prvý, ani poslednýkrát čo ospevujem knihu Even the Darkest Stars, ktorá sa pre mňa stala najlepšou knihou roku 2017. Tento rok vyjde pokračovanie, ktorého sa už teraz neviem dočkať, pretože sa chcem s nadšením vrátiť do toho magického sveta. Snáď čoskoro zverejnia obálku. Vydanie je plánované na september. 

A Court of Frost and Starlight (Sarah J. Maas) 
Neviem, čo by toto bolo za článok, keby tu chýbala SJM. K ACOTAR-u nám sľúbila pár spinoff kníh a toto je prvá z nich, ktorá sa bude odohrávať po udalostiach v ACOWAR-e, keď Feyre bude prvýkrát riadiť oslavu ako High Lady. 

Queen of Air and Darkness (Cassandra Clare)
Kto by sa netešil na záverečný diel The Dark Artifices of Cassie Clare, keď Lord of Shadows skončil tak kruto, ako skončil? Neviem sa dočkať, ako dopadne príbeh Emmy a Juliana a všetkých Blackthornovcov a ako sa to nakoniec celé vyvŕbi. 

Shadowsong (S. Jae Jones)
Myslela som, že Wintersong je stand alone, ale očividne nie. Aj keď to skončilo celkom uzavreto, som zvedavá, čo si pre nás ešte autorka pripravila. Navyše píše neskutočne pekne a poeticky, takže sa už neviem dočkať. 

The Fates Divide (Veronica Roth) 
Kniha Carve the Mark alias Zárezy smrti otriasla knižným svetom niekedy takto pred rokom. A pre mňa to bolo veľmi zaujímavé a fantastické čítanie, takže znovu sa neviem dočkať pokračovania. Taktiež to skončilo cliffhangerom, takže.....

Love & Luck (Jenna Evans Welch) 
Toto je príbeh od autorky Love & Gelato. V tejto knihe bude hlavnou hrdinkou najlepšia kamarátka Liny z Gelata, ktorá pôjde na návštevu do Írska a pravdepodobne to znovu bude skvelý, sladký, oddychový príbeh lásky ako stvorený na teplé letné dni. 

Between the Blade and the Heart (Amanda Hocking) 
Amanda Hocking je niečo ako moja guilty pleasure a neviem sa dočkať všetkých jej kníh. Jej štýl písania mi neskutočne sadol a nič o Valkýrach som ešte nečítala, tak teda poďme na to. 

The Cruel Prince (Holly Black) 
Už veľmi dlho si chcem prečítať niečo, čo napísala Holly Black. Je na ňu veľmi veľa pozitívnych ohlasov, je milovanou autorkou, tak som veľmi zvedavá, čo na nej ľudia vidia. A príbeh o féroch a krutom princovi je niečo, čo ma určite bude baviť. 

These Rebel Waves (Sara Raasch) 
Autorka série Snow like Ashes vydáva novú knihu. O mágii a vojakoch a vojne a kráľoch. Táto teta píše fakt dobre, má geniálne nápady, takže už sa neviem dočkať tejto krásky. Navyše, už lne kvôli tej obálke to určite chcete čítať. 

Ash Princess (Laura Sebastian) 
Stratené alebo zatajené princezné, to ja môžem. A toto vyzerá ako taký mix The Orphan Queen, Snow like Ashes a Red Queen, takže vskutku dosť divoká jazda plná mágie, intríg a brutality. 

The Queen's Rising (Rebecca Ross) 
Ďalšia kráľovnička, ktorá bude hľadať svoju cestu. Narazila som na toto úplne náhodne, ale okamžite to upútalo moju pozornosť. A potom anotácia ešte viac, lebo sľubuje jeden veľmi zaujímavý príbeh plný tajomstiev. 

The Queens of Innis Lear (Tessa Gratton) 
Toto vyzerá niečo na typ Three Dark Crowns, ktoré sa mi veľmi páčili. S tým rozdielom, že tu stoja dcéry proti otcovi a hrozí dosť divoká vojna, ak sa nezmení vládca.

Markswoman (Rati Mehrotra) 
Toto vyzerá ako niečo úplne nové, niečo, čo sme tu ešte nemali, kde budú hlavné hrdinky silné, badass ženy, ktoré si nenechajú skákať po hlave. Už len obálka vyzerá neuveriteľne sľubne, takže si myslím, že túto knihu neoľutujem. 

Zenith (Sasha Alsberg, Lindsay Cummings) 
S touto knihou si nie som tak úplne istá, najmä preto, že vesmírne veci nie sú práve moja šálka kávy, takže neviem, či ma to bude baviť. Ale mám rada Sashu ako booktuberku, tak som si povedala, že jej skúsim dať šancu aj ako spisovateľke. 

Daughter of the Siren Queen (Tricia Levenseller) 
Nevadí, že som ešte zatiaľ neprečítala prvý diel. Čaká ma tu na poličke a môj šiesty zmysel mi hovorí, že sa mi pani pirátka bude veľmi páčiť, takže nepochybujem, že hneď siahnem aj po pokračovaní. 

Listen To Your Heart (Kasie West) 
Kasie je ďalšia pani autorka, ktorá tu nemohla chýbať. Píše tak geniálne oddychové, sladké príbehy, že si ju nemôžete nechať ujsť. A jej nová kniha, ktorá vyjde niekedy v období leta, má za úlohu privodiť tú pravú letnú atmosféru. 

Say You'll Remember Me (Katie McGarry) 
Toto ma zaujalo najprv svojím názvom, potom obálkou a nakoniec som zistila, že by to mohla byť veľmi dobrá contemporary plná problémov mladých ľudí, takže snáď ma Katie nesklame. 

Goodbye Perfect (Sara Barnard) 
Od Sary som čítala Beautiful Broken Things, A Quiet Kind of Thunder ma čaká v kindli a jej nová kniha znovu vyzerá, ako jeden parádny contemporary príbeh, pri ktorom si možno aj poplačete. 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára