štvrtok 25. januára 2018

Odporúčam 7: Renee Carlino

Before We Were Strangers 
Anotáciu nájdete TU.

Prečo? 
Lebo proste musíte. Predstavte si, že ste pred x rokmi niekoho poznali, zažili ste s ním mnoho krásnych chvíľ, ľúbili, ale časom ste stratili kontakt. Po x rokoch toho človeka uvidíte, ale nemáte možnosť sa s ním skontaktovať, lebo už je neskoro a ten vlak odišiel. Ako ho nájdete? Príbeh hlavných hrdinov, Matta a Grace, je práve o tom. Autorka píše neskutočne, hodila nás do obrovského príbehu lásky, ktorý však musí prejsť množstvom prekážok a nič nie je isté. Autorka nás vráti v čase, zoznámime sa s hrdinami, keď boli na univerzite, divoko zamilovaní a užívali si život naplno. Boli divní, ale v dobrom slova zmysle. Boli mladí a mali celý život pred sebou. A zrazu sme niekde o x rokov neskôr, kde sa náhodou stretnú a znovu si k sebe hľadajú cestu, kde spomínajú na staré dobré časy, kde na povrch vypláva niekoľko tajomstiev a kde je potrebné veľmi veľa vysvetľovania.  Toto je príbeh úžasného priateľstva, bolestivej lásky, smutnej minulosti. Príbeh o spoznávaní samého seba, zase o hľadaní stratenej lásky, skvelých zážitkoch, plnení snov, o pravej láske a bolesti a strate. Číta sa to hrozne ľahko a rýchlo, s obomi hrdinami sa dokážete stotožniť a je to napísané bravúrne. Fakt, toto si prečítajte, lebo nič takéto ste ešte nečítali.

Swear on This Life 
Anotáciu nájdete TU.

Prečo? 
Lebo osud je niekedy sviňa a vy ho musíte poraziť, aby ste mohli byť šťastní. Nachádzame sa v prítomnosti, kde sa Emi snaží stať úspešnou spisovateľkou, keď sa k nej dostane kniha, ktorá takmer presne opisuje jej detstvo. Spolu s hlavnou hrdinkou sa vraciame do jej temnej minulosti, pred ktorou sa roky snažila ujsť. Spoznávame neskutočný príbeh silného priateľstva, ktoré prerastie do niečoho väčšieho, ale osud je niekedy krutý a nie všetko dopadá ako v rozprávke. Táto kniha bol neskutočne realistický, krásny príbeh plný priateľstva, lásky, života, problémov, ťažkých rozhodnutí a boji proti osudu. Je to tak smutne a surovo podané, že v niektorých momentoch som mala slzy na krajíčku. Z toho aké to bolo silné a geniálne. Túto knihu som prečítala na jedno posedenie, pretože som sa nemohla od príbehu Em a Jaxa odtrhnúť, pretože môj jediný cieľ bol zistiť, ako to skončí, či to ich láska zvládne, či sa dokážu postaviť všetkým prekážkam a problémom, čo im život postavil. Toto je jeden skvelý príbeh, plný krásnych myšlienok, ktorý vás nejakým spôsobom zlomí.

Wish You Were Here
Anotáciu nájdete TU.

Prečo? 
Lebo do tretice všetko dobré. A toto je ďalší skvelý príbeh veľkej lásky, ktorá nemusí mať vždy šťastný koniec a hrdinovia musia znovu bojovať s osudom. Charlotte bola sčasti zaujímavá, ale sčasti neuveriteľne otravná hrdinka, ktorá však mala množstvo vtipných príhod a zážitkov a mnohokrát ste sa veľmi pobavili. Autorka znovu prišla so srdcervúcim príbehom, ktorý bol v mnohých prípadoch poučný, ale zároveň aj trošku nereálny a hlavne veľmi prekvapivý už v strede. Bolo to dosť smutné, ale nedostalo ma to do kolien. Nebolo to však vôbec zlé, pretože autorka píše neskutočne pútavo a jej knihy prečítate na jedno posedenie bez akýchkoľvek problémov. Táto teta vám ukradne srdce, tak jej dajte šancu, pretože jej príbehy sú väčšinou tragikomické boje s osudom, kde je láska a priateľstvo veľmi silnou stránkou príbehu.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára