pondelok 1. januára 2018

Najlepší rok môjho života - 2017

Šťastný Nový rok všetkým! Dúfam, že ste ho oslávili s vašimi blízkymi a ste plní nádejí a očakávaní od roku 2018. Dávate si nejaké predsavzatia? Ak hej, dodržíte ich?
Teraz k veci: aký ste mali rok? Ten môj bol vskutku divoký a veľmi pestrý a zaujímavý, ale o tom potom. Teraz sa poďme venovať tomu, prečo existuje tento blog - knihám. Môj knižný a blogový rok bol oveľa slabší, ako tie predchádzajúce. Prečo? Pretože toho bolo dosť veľa. Prečítala som "len" 63 kníh, ale väčšina boli absolútne geniálne kúsky, ktoré za to stoja. Boli to knihy ako Even the Darkest Stars, Dear Life, Six of Crows, Poušť v plamenech, Divoká píseň, Falešný polibek, Tisíc chlapčenských bozkov, Love & Gelato, Summer of Sloane, When It's Real a mnoho ďalších, ale toto je mojich top 10 a preto stoja za zmienku. Moja slabá aktivita na blogu a pri čítaní sa dá odôvodniť jedinou vec - nedostatok času a ešte nejaké tie krízy v mojom živote. Na začiatku roka (v marci) som totiž maturovala zo slovenčiny, čiže v škole na nás celkom tlačili, chcela som čas tráviť aj s kamarátmi, tak som skoro celé víkendy nebola doma a na blog akosi nezostalo toľko času, ako po minulé roky. Mrzí ma to, ale nespravím s tým nič. V máji som oslávila 19. narodeniny a mám celkom zlý pocit, že som posledný rok násťročná, lebo vidím, ako ten čas rýchlo letí a čoskoro budem dôchodca. V júni som potom ústne maturovala zo slovenčiny a tým sa uzavrela časť môjho školského života. Taktiež sme sa presťahovali do domu o dve dediny ďalej, čo bolo pre mňa tragédiou, lebo je ťažké opustiť miesto, kde ste strávili celé detstvo a stále s tým nie som úplne zmierená. A potom prišlo leto, ktoré som s radosťou očakávala, ale rozhodne som nečakala, že bude také zaneprázdnené a znovu nebudem mať čas na blog.

Tento rok som totižto konečne mala stálu brigádu (predtým sme len tak striedavo robievali na festivaloch), takže moje dni vyzerali tak, že som o 4 ráno vstala, čo je pre mňa ako zanieteného spáča až príliš skoro, do 14-tej som bola v robote, prišla som domov a spala som. A tak sa dni menili na týždne a moje leto ubehlo ako voda bez toho, aby som si splnila všetky plány. Nemôžem však povedať, že som nespokojná, pretože víkendy sme s kamarátmi trávili stále na nejakých akciách - festivaly, vatry, s partiou sme boli na výlete po Východnom Slovensku, pričom moja cestovateľská duša jasala, stanovačky a tak ďalej. Neuveriteľne som si to leto užila, spoznala niekoľko fantastických ľudí, ktorých teraz hrdo prehlasujem za kamarátov a máme toľko magických zážitkov, že by som nemohla byť nespokojná. Taktiež som si v lete objednala môj prvý FairyLoot, čo doteraz neľutujem aj keď to stálo dosť peňazí. Nastal september a tým pádom aj návrat do školy, do piateho, maturitného ročníka. Prvé septembrové týždne sme mali prax, tak som dúfala, že blog rozbehnem. Omyl. Prišli na mňa čítacie krízy, v škole toho bolo neuveriteľne veľa, takže som zase celý čas len prespala a potom sme vo veľko riešili stužkovú, takže blog znovu zostal zanedbaný a spolu s ním aj knihy. Aby toho nebolo málo, prišla na mňa neskutočná kríza, stratila som chuť písať, čítať, nevidela som v tom čítaní potešenie ako predtým a nebavilo ma to. A táto kríza trvala pár mesiacov.

Prišiel november, ktorý bol divoký už od začiatku. Čakala nás totiž stužková, na ktorú sme nemali nič nacvičené, skoro nič dohodnuté a vyzeralo to ako prichádzajúca obrovská katastrofa. Moje nervy boli v koncoch a chcela som rezignovať a zaškrtiť polovicu svojich spolužiakov. Moja túžba navliecť sa do tých šiat bola čím ďalej, tým menšia, aj keď boli veľmi krásne. Na veľké prekvapenie a počudovanie všetkých to dopadlo veľmi dobre a kultúrny sme zatvárali o piatej ráno. O týždeň na to nás čakali dozvuky, ktoré už nedopadli tak ružovo, ale tak máme to za sebou a môžeme sa všetci naďalej nenávidieť. Stužková taktiež čakala môjho najlepšieho kamaráta, ktorého sme sa tam vybrali pozrieť po polnoci, neskutočne sme sa zabavili a znovu sme prišli domov o nejakej pol 6 ráno. V decembri moja cestovateľská duša znovu zajasala, keď sme z našej cvičnej cestovnej kancelárie organizovali výlet do Budapešti na vianočné trhy a ja som mala znovu možnosť navštíviť časť sveta, v ktorej som ešte nebola. Potom chvalabohu nastali prázdniny a konečne Vianoce a ťahalo sa to rýchlo až do Silvestra. Pred Silvestrom som stihla jeden koncert, prevetrať snowboard a na Silvestra sme sa vybrali ku kamarátovi na dom osláviť Nový rok. Bol to vskutku magický večer plný zábavy a som rada, že som ho znovu mohla stráviť s najdrahšími kamarátmi. Rok 2017 bol pre mňa absolútne skvelý a neviem si predstaviť, ako by som ho strávila lepšie. Ďakujem mojim drahým, že ho spravili tak úžasným a dúfam, že 2018 bude ešte lepší. Mal síce svoje pády, hlavne čo sa týka blogovania a kníh, ale osobný život bol pre mňa vždy dôležitejší.

Rok 2018 bude taktiež dosť divoký. V marci totiž potrebujem zmaturovať z angličtiny, v apríli praktické z účtovníctva a ADK a v júni zase ústna z angliny a ekonomiky, takže sa budem asi trošku viacej venovať učeniu. Počúva sa to dobre, že? A keďže budem riešiť vysokú, tak neviem, ako to bude tu. Nemôžem vám nič sľúbiť, ale pribudnú ešte recenzie, pravdepodobne aj najočakávanejšie knihy roka 2018, možno unboxing na januárový FairyLoot a uvidíme. Výzvu som si nastavila znovu na 50 kníh, lebo už teraz viem, že ma bude čas obmedzovať a budem rada, ak prečítam vôbec niečo. Možno ma osvieti a prídem aj s niečím novým. Teraz vám chcem len zaželať veľa úspechov do Nového roku, keď potrebujete, začnite od znovu a snáď sa budete mať po celý rok výborne a splníte si aj nejaké tie sny.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára