nedeľa 10. decembra 2017

Vianoce trochu inak - Knižný advent

Prajem krásnu druhú adventnú nedeľu. Ako si užívate tento predvianočný čas?
Ja som napríklad veľmi nadšená z toho, že sneží pomerne často a pomerne veľa, a síce sa to rýchlo topí, ale stále sa to trošku drží a máme krásnu bielu krajinu. Už som mala možnosť ochutnať tohtoročný punč na trhoch a v piatok som bola kamarátovi na stužkovej a dopadlo to celkom dobre a hlavne sme zase bohatší o zážitky. V čítaní som sa však stále nezlepšila, stále sa trápim s Tower of Dawn, ktorá možno nebude taká dobrá, ako som očakávala a mám pocit, že si dám od toho menšiu pauzu a pustím sa do nejakých vianočných príbehov. Dnes je článkom tohto projektu tag zameraný na trochu iné Vianoce. Tak nech sa páči.

1. Tropické Vianoce: áno či nie? 
Za mňa rozhodne nie. Neviem si predstaviť, že by som Vianoce trávila niekde v horúčavách na pláži. Kde je potom to pravé čaro Vianoc? Milujem sneh a milujem ten pohľad z okna na bielu krajinu. Čo by to boli Vianoce bez trochy snehu, bez guľovačky? Mám rada tieto chladné rána, keď ma ostrý, studený vzduch štípe na tvári a v podstate to mám ako druhý budíček. Nechcela by som to ani len vyskúšať. To by pre mňa určite neboli Vianoce a horúčavy si môžem užiť v lete aj tu.

2. Vianoce bez darčekov
Ľudia hovoria, že Vianoce nie sú o darčekoch. Podľa mňa klamú samých seba, lebo sčasti sú. Pretože každého z nás poteší, keď od svojich blízkych dostane nejakú maličkosť, ktorá mu bude pripomínať danú osobu a bude si tú vecičku o to viac vážiť, pretože si ju nekúpil sám. Takže nie, neviem si predstaviť Vianoce bez darčekov. Ja som typ človeka, ktorého poteší každá maličkosť, hlavne nech je od niekoho, koho mám rada. Z druhej strany pohľadu aj rada nakupujem darčeky a páči sa mi radostný výraz na tvári ľudí, keď dostanú niečo, čo nečakali a neskutočne ich to poteší.

3. Vianoce na dovolenke/mimo domova
Samozrejme, že by som to brala. Jasné, že nie dovolenku na pláži v horúčavách, ale stráviť Vianoce niekde na horách alebo v takom zasneženom New Yorku by vôbec nebolo zlé. Moja cestovateľská duša by za také niečo bola všetkými desiatimi. Pre mňa domov nie je to, čo pre iných.

4. Vianoce bez vianočných filmov 
Rozhodne nie. Vianočné filmy tvoria obrovskú časť mojich Vianoc. Od začiatku decembra čumím na všetky možné vianočné filmy plné snehu. Tento rok som zatiaľ stihla Love, actually, čo je srdcovka a pozerám to každé Vianoce, a ešte jeden snowboarďacký film. Ale ja si neviem predstaviť Vianoce bez Sám doma, Legendárnej partie alebo Frozen, mám rada aj Popolušku a Mrázika a Perinbabu, pretože na tom som každé Vianoce fičala už od malička a to sú proste srdcovky.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára