sobota 2. decembra 2017

Kúzelná knihovníčka 5


Odmyslíme si, že tento článok sľubujem už od augusta. Naposledy som ju fotila takmer pred rokom a odvtedy sa toho veľmi veľa zmenilo, ale tak to už posúďte sami. Moja knižnica má takmer 400 kníh, kúsok mi k tomu chýba, ale som z toho stále šťastná. A ospravedlňujem sa za kvalitu niektorých fotiek, ale lepšie to nebude kvôli svetlu a miestu, kde sa tá knižnica nachádza. Poslednú nájdete TU.


Fotilo sa to fakticky zle, preto táto fotka vyzerá ako vyzerá. Ale vidíte? Prvýkrát v histórii má moja knižnica nejaký systém a som za to na seba nesmierne hrdá. Tá prvá veľká polička je HP polička, potom začínajú anglické fantasy, potom anglické contemporary a ešte jedna fantasy, kde je hlavne SPN, potom zase contemporary podľa farby, potom Yoli, vianočné a Dessenová, potom CooBoo a vojnové a nakoniec všetko ostatné. V tej menšej sú to prvé 4 police len Slovart, ďalšie 4 fantasy v preklade, ďalšia tam je hlavne Mead a ostatné čo sa nikde nezmestilo a tá posledná je len bordel. Ale vidíte? Systém!! 


Toto je celá moja HP zbierka: Page to Screen, Filmové čary, Hogwarts Yearbook, Movie Magic a tie slovarťácke - Tvory a netvory, Magické miesta a Rekvizity a artefakty. Potom USA edíciu HP, UK edíciu HP, ale len 5 dielov, Slizolinské vydanie jednotky, slovenské vydanie a ilustrovanú 1 a 2 a ešte Cursed Child, Lexikón, Čarovné svety, Fantasické zvery, Barda Beedla, Metloba a Neoficiálneho sprievodcu HP. 

Začínajú anglické! Séria The Raven Cycle, Six of Crows, Three Dark Crowns, Furyborn, ktorá bola vo FairyLoote a vyjde až v máji 2018, The Lunar Chronicles a Heartless. 

Tu sú a vždy budú všetky knihy od Sarah J. Maas. Len neviem, ako tam tú ďalšiu napchám. 

Tu je väčšina Amanda Hocking a potom The Dark Artifices, Red Queen, Snow like Ashes, The Siren a Queen of Hearts. 

Začínajú anglické hardbacky. Caraval, Witchlands séria, Something Strange and Deadly, Even the Darkest Stars (povinne prečítať!), The Orphan Queen, The Conspiracy of Us, The Last Princess a retellingy na Petra Pana - Unhooked, Never Never, Lost Boy, Everland. 

These Broken Stars, The Love That Split the World, Dorothy must die prvé dva diely, Stealing Snow, The Last Namsara, Hollow Earth, The Darkest Minds, Wicked prvé dva diely a chapter sampler knihy The Gentleman's Guide to Vice and Virtue. 

Tu je contemporary, lebo sa to lepšie zmestilo sem ako vedľa. Since You've Been Gone, The Unexpected Everything, The Museum of Intangible Things, 99 Days, The Night We Said Yes, Until Friday Night, Anna and the French Kiss séria, knihy od Colleen Hoover a knihy od Reneé Carlino - Before We Were Strangers (povinne prečítať!), Swear on This Life, Wish You Were Here a knihy od Francisca X. Storka. 

Tu sú moje milované Supernatural knižočky (už mám skoro všetky, yay!), John Winchester's Journal, Alica, Peter Pan a The Wizard of Oz, Soulless, Wicked a séria Padlý svet. 

Tu začínajú contemporary podľa farby, teda môj pokus o to. The Lies Abour Truth, Everyone We've Been, The Summer I Turned Pretty, Everything Everything, One of Us is Lying, I Was Here, The Perks of Being a Wallflower, Let's Get Lost, Never Always Sometimes, Wait for Me, What Light, Kissing Snowflakes, Love & Gelato, Ari a Dante, Joyride, Beautiful Broken Things, The Way Back to You.

We Were Liars, Extraordinary Means, Thirteen Reasons Why, There's Someone Inside Your House, Summer of Sloane, Girl in Pieces, Nick a Norah, Fangirl, Simon, Falling Into Place a This is Where the World Ends, Dear Nobody, Faking Normal, Lara Jean, Burn for Burn prvé dve, I'll Be There, See You at Harry's, Inside Out and Back Again a The Catcher in the Rye. 

Tu sú všetky možné krásky od Yoli, Dash a Lily, Dárek z pravé lásky a Summer Days a väčšina kníh od Sarah Dessen. 

Väčšina kníh od CooBoo, čo vlastním a hlavne knihy s vojnovou tématikou. 

Tu je veľmi veľa Fragmentu - Mariotovi dediči, Talon, Krajina príbehov 1, 2, 3, Korene hriechu a potom Nočné mory, Řekni vlkům, že jsem doma, Etiketa a špionáž séria, Príď sa so mnou rozlúčiť, Moře klidu, My deti zo stanice Zoo, Nezabíjajte vtáčika a sériu Kronika rodu Spiderwickovcov. 

Začína druhá knižnica a tým pádom aj Slovart. Tu je taký klenot - úplne prvé vydanie Pána prsteňov. 

Tu sú hlavne slovarťácke YA fantasy. 

Série ako UA, Detektív Kostlivec, Drakológia a Lockwood a spol. 

Slovarťácke contemporary viacmenej a Mirka Varáčková. 

Fantasy, ktoré patria medzi moje srdcové záležitosti + Měsíční píseň a To od Kinga. 

Milovaný Rick Riordan a jeho geniálne série. 

Ďalšie fantasy série a 5, 6 a 7 diel Hraničiarovho učňa. Stále sa chystám ostatné dokúpiť, takže ak máte a nechcete, viete komu máte napísať. 

Hrozne veľa Baronetu, Piata vlna, Eon a Železný král. 

Richelle Mead s jej ďalšími dvoma sériami, Meno hviezdy, Posol, Jazdci časom, Chlapec Nikto, Tweetni mi!, Nepobozkaná a Tri kroky do pekla od Varáčkovej a Tovar. 

Môj detský Peter Pan, Tyrion, klasiky (ku ktorým sa dostanem, raz) a potom tie špeciálne recenzáky a rukopis. 

A tak no. Takto vyzerá moja knižnica práve teraz, ale chystám sa pridať do izby ešte ďalšie dve, tak uvidíme, ako to dopadne. 
3 komentáre:

 1. Keď sa pozerám na tvoje krásne a prehľadné police, chce sa mi plakať. Momentálne sa rozhodujem, čo by mi povedal brat, kebyže mu vyhodím skriňu, aby som na jej miesto mohla postaviť takúto knižnicu. :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. No konečne sú krásne a prehľadné :D stačí, keď mám menej času a potom tam hádžem jednu knihu cez druhú bez ohľadu na to, ako to vyzerá :D tak ja do izby ešte plánujem pridať ďalšie dve knižnice, takže čoskoro sa tu nepohnem :D ale rozhodne vyhoď :D

   Odstrániť
  2. Ak to nedopadne dobre a ja to neprežijem, oznamujem ti, že svoju večnosť strávim v tvojej knižnici. :D

   Odstrániť