nedeľa 3. decembra 2017

Čo robiť, ak je vonku príliš veľká zima? - Knižný advent

Vitajte!
Tento rok Adrián znovu usporadúva Knižný advent, ktorý sa mi už minulý rok zapáčil, tak som sa rozhodla, že sa znovu zapojím. Vianoce sú už za dverami, vonku to konečne v decembri po rokoch vyzerá ako zima, nie jar a vianočná atmosféra na nás kričí z výkladov aj z reklám. Všetci začíname pomaly nakupovať darčeky, zdobiť naše izby a knižnice a o chvíľu u nás budú rozvoniavať medovníčky a vianočná kapustnica. Adrián si pre nás znovu pripravil sériu zaujímavých článkov, ktoré sa budú publikovať každú adventnú nedeľu a ja sa už teraz veľmi teším.

1. Čítať
Jasné, že prvá vec, ktorá sem patrí je čítanie. Komu z nás by sa totiž nepáčilo čítať dobrú knihu niekde pri krbe (radiátore), zabalený v deke s horúcim nápojom po boku, keď vonku mrzne? Kniha vám totiž tiež privodí úžasnú vianočnú atmosféru. Stačí, keď si prečítate Harryho Pottera, kde sa Vianoce oslavujú vo veľkom a takú hostinu ste ešte nezažili. A zasnežený Rokfort bude už len skvelé pohladenie na duši. Alebo skúste nejakú priamo vianočnú knihu. Teraz ich vychádza veľmi veľa. Ja sa tento rok napríklad chystám na Polibek v New Yorku, ktorý vydalo CooBoo koncom októbra tuším. Ale skúste aj taký Dárek z pravé lásky alebo Dasha a Lily s ich newyorským dobrodružstvom.

2. Maratón filmov a seriálov
Ľahnite si do postele, zakryte sa a pustite si váš obľúbený film alebo seriál alebo rozprávku. Ja napríklad každý rok v období Vianoc pozerám Harryho Pottera, vianočný diel Supernaturalu, Love Actually, Frozen a Legendárnu partiu. Tieto filmy a seriály mi vždy navodia úžasnú vianočnú náladu. A nie je nič lepšie ako horúci nápoj, čipsy alebo medovníčky a dobrý film. Vyhraďte si jeden deň na niečo takéto a uvidíte, že to určite neoľutujete, lebo niekedy je skvelé si proste len oddýchnuť.

3. Bookstagram
Využite všetku tú výzdobu a parádu a spravte si nejaký photoshoot kníh. Použite vianočné svetielka, stromček, choďte na chvíľu von a použite na to tú bielu nádheru a hneď máte skvelé fotky, ktoré môžete hodiť na Instagram alebo neskôr do nejakých článkov. Buďte kreatívni.

4. Preorganizujte si knižnicu 
Neviem ako vy, ale ja si užívam, keď môžem moje zlatíčka ukladať a vymýšľať, ako by som knižnicu oživila, aký systém by som jej dala. A keď idú Vianoce, môžete ju aj vyzdobiť. Pridajte tam svetielka, snežítka, vianočné sviečky, čokoľvek, čo vás napadne. Hneď uvidíte tú obrovskú zmenu.

5. Kreativita v kuchyni 
Pečte. Idú predsa Vianoce a všetci budú priberať, tak prečo by ste aj vy nemohli napiecť nejaké dobroty? Medovníčky sú tá najjednoduchšia a najtypickejšia vec na Vianoce. A zase, buďte kreatívni, vezmite do ruky zdobičku a vytvorte si aj knihomoľské medovníčky. Nakresliť tam dokážete hocičo. Ja napríklad každý rok s ocinom takto zdobím medovníky.
Muffiny taktiež nie sú zlý nápad. Chutia každému, nie je s tým veľa roboty a navyše tiež môžete použiť všelijaké vecičky na zdobenie, tie maličké cukríky alebo vločky, dnes už sa dá zohnať fakt všetko a kreativite sa medze nekladú. Takisto ušetríte mamine robotu a bude mať o starosť menej.


6. Pozvite kamarátov na horúcu čokoládu 
V tomto mrazivom počasí nie je nič lepšie, ako horúci nápoj. Zavolajte si pár kamarátov alebo aj jedného, spravte si horúcu čokoládu, čaj alebo kávu a len tak sa rozprávajte celý deň, popr. si k tomu pustite už spomínaný film alebo seriál alebo skúste nejakú spoločenskú hru. Alebo vezmite partiu do obľúbenej kaviarne a znovu prežite skvelé popoludnie pri horúcom nápoji s kamošmi.

Viac ma toho nenapadá. Samozrejme, že môžete aj celé dni prespať, ale to je veľká strata času. Možností na trávenie voľného času doma je veľmi veľa, tak si nájdite čo vám najviac sedí. Vidíme sa pri ďalšom článku.


2 komentáre:

  1. Skvělý článek :) Vánoční období mám ráda :) Kvůli času na čtení, filmy, vyřádím se při pečení cukroví i na sněhu :)

    OdpovedaťOdstrániť