piatok 1. septembra 2017

O mojom zmiznutí, prázdninách a budúcnosti

Prepáčte mi za to mŕtvolné ticho posledného pol mesiaca a celkovú 3-mesačnú odmlku. Pri ostatných povinnostiach jednoducho na blogovanie nezostal čas, tak som len zverejnila už napísanú recenziu alebo ak sa podarilo tak nejakú aspoň napísala.
Posledný mesiac školy bol trošku divokejší ako obyčajne býva. Maturovala som zo slovenčiny (nechápte to tak, že som sa učila, lebo nie, to okolo mňa ani neprešlo) a vlastne ja som s tým bola zmierená a bolo mi to fakt jedno, ale všetci okolo mňa sa išli tak zblázniť, že som jednoducho nemala náladu na nič a už vôbec nie blog. Ale tešila som sa na prázdniny, že bude čas, že to tu oživím.
Omyl. Gigantický omyl. Konečne som mala fakt že stálu brigádu, takže som vstávala o 4 ráno, do druhej, párkrát aj do 10 večera bola v práci a akonáhle som prišla domov, osprchovala som sa, tak som si ľahla do postele, začala čítať knihu a zrazu som sa len zobudila večer o 6-7 s tým, že som za ten deň nič nestihla. A tak to išlo celé leto dookola. Takže mám vlastne pocit, že som celé leto v podstate prespala. Potom som si už povedala, že cez víkend sa tu o to teda budem starať. Druhý gigantický omyl. Každý víkend som totiž mala plný. Nechcela som presedieť celé leto doma, tak som víkendy trávila s kamarátmi, nedeľu väčšinou prespala a v pondelok zas robota a stále dookola.

Navyše sme sa sťahovali. Preniesť cez 300 kníh dá človeku fakt zabrať a potom ich nejako (konečne) systematicky uložiť ešte viac, takže v priemere dva dni som strávila upratovaním kníh, lebo som nikdy nebola s ničím spokojná. Dopraviť ostatné veci dá tiež zabrať, keď máte tak veľa blbostí, ktoré sú vlastne na nič, ale pre vás niečo znamenajú. Do toho mi ešte aj šťastie prialo....pamätáte sa, ako sa mi pred dvoma rokmi pokazil notebook a odvtedy ide silou vôle? Tak teraz mi odišli niektoré tlačítka na klávesnici, tak musím mať zapojenú normálnu od PC a nie je to nič príjemné. Takže cieľ na toto leto bol zarobiť si na nový noťas, ktorý síce ešte nemám, ale pracuje sa na tom. A pamätáte sa, ako som prvé 4 mesiace tohto roka kúpila tak dokopy 3 knihy? Tak teraz som ich pre zmenu naobjednávala toľko, že budem na nich čoskoro aj spať. A tiež som si objednala svoj prvý FairyLoot, na ktorý sa hrozne moc teším, takže nech už je koniec septembra. Teraz už dúfam, že som to stopla a už zas budem mať dlhú pauzu. No keď vidím, čo vychádza.
Za leto som prečítala možno tak 10 kníh, možno ani to nie. Čo je veľmi smutné a úbohé, pretože minulý rok ich bolo oveľa viac a teraz som chcela dobehnúť čo treba a proste nič. Aj recenzáky idú ťažko kvôli tomu nečasu. Vôbec na seba nie som hrdá.

Čo sa týka môjho leta, tak ho môžem hrdo prehlásiť za najlepšie za posledných niekoľko rokov. Spoznala som veľa skvelých ľudí, pobehali sme festivaly, dedinské vatry a Slovensko - práve o tom vám chcem povedať. S kamarátmi sme sa vybrali na trojdňový trip po východe Slovenska a poviem vám, že to bol úžasný zážitok. Videli sme akýsi zámocký hotel v Haliči, bol fakt krásny, šli sme do Ochtinskej aragonitovej jaskyne, ktorá bola tiež veľmi pekná, ale bola tam brutálna kosa a pobehali sme aj Košice (na fotke) a večer zakončili stanovaním na Zemplínskej Šírave (stavať stany po tme nie je bohviečo). Na druhý deň sme zbalili veci a vybrali sa do Vihotlatského múzea v Humennom a na Spišský hrad, z ktorého bol parádny výhľad na okolie a bolo to tam vskutku zaujímavé - hlavne keď so sebou ťaháte balón koníka, ktorého pomenujete Marek, ktorý už bohužiaľ nie je medzi nami, pretože hélium je lákavé a partia idiotov ho sfetovala. Taktiež sme navštívili Tricklandiu v Starom Smokovci, čo bola ohromná zábava, hlavne keď tam prídu údajne dospelí ľudia v pubertálnom veku a užívajú si to ako malé deti. Každopádne spomienky a zážitky fakt dobré. Večer (tentokrát už po svetle) sme zakotvili na Liptovskej Mare, kde sme hneď večer opekali, kamarát hral na gitare a spievali sme a vlastne nakoniec sme (aspoň podaktorí) ponocovali do 4 rána.
Zoznámte sa s Marekom.
Na posledný deň sme toho mali naplánované trochu viac, ale nie všetko vyšlo. Naša cesta končila v Žiline, nech máme kompletné koliečko. Po ceste sme sa zastavili v nejakom opustenom železničnom tuneli (ani neviem kde), ktorý vyzeral skôr ako feťácke doupě, smrdelo to a bola tam neskutočná kosa, a potom hurá do Žiliny. Tam sme navštívili escape room Escape from Nautilus, kde sme sa úžasne zabavili a keby niekto vedel počítať (ja), tak máme absolútne skvelý čas úteku. Čo už. Chceli sme ešte stihnúť motokáry a lanový park, ale v sobotu sme mali potom ešte plány, tak zo Žiliny sme sa vybrali domov. Musím povedať, že to bola úžasná skúsenosť byť takto na cestách s kamarátmi a zabávať sa. Dúfam, že budúci rok sa naplánuje niečo podobné, pretože to bolo úžasné zrelaxovanie a oddych od všetkého.

Naspäť k blogu. Tento školský rok idem do piateho ročníka, čo pre mňa znamená maturitný ročník a celkom zaberák. Hovorím si, že sa fakt budem učiť, ale pravdepodobne nebudem. Navyše prvý 3 septembrové týždne mám svätý pokoj, lebo praxujeme, takže chystám niečo ako znovuzrodenie. Dopíšem všetky recenzie, ktoré som komu dlžná. Čiže pribudne recenzia na Grafitové dievča, Divokú píseň, Falešný polibek (ktorý snáď už dočítam), Osud Tearlingu. Zajtra tu bude Wrap Up za august, lebo som prečítala niekoľko fakt skvelých kúskov, určite budú nejaké nové Odporúčania, Kúzelná knihovníčka, pretože naposledy bola vo februári a mám novú poličku, ktorá je obrovská (už aj dosť plná) a pribudlo mi hrozne veľa kúskov a potom možno aj nejaké články na tému, ak ma čosi napadne. Už sa snáď vrátim do starého režimu, keď tu budú 1-2 príspevky týždenne, pretože ma hrozne mrzí, ako mŕtvo tu bolo počas celého leta, ale to možno aj preto, že som takmer nič nečítala. Nakoniec vám len môžem povedať, aby ste si užili posledné dni "prázdnin", pretože od pondelka to pre mnohých začína a bude to veľmi smutné.

Aké bolo vaše leto? Koľko kníh ste prečítali?

2 komentáre:

 1. Vyzerá to, že si mala poriadne nabité leto. Veľmi ma zaujal ten trip po Východe a hneď, ako sa opäť niekde stretneme sa ťa budem k tomu veľa, veľa vypytovať (teda, ak na to medzitým nezabudnem, čo fakt dúfam, že sa nestane). :D
  Súcitím s tebou, čo sa týka čítania. Ja som na tom cez leto bola podobne, práca je fakt pohlcujúca. Hoci si zarobíš peniaze na nové knihy, nemáš čas ich čítať. Ja som dopadla tak, že som čítala len knihy, ktoré som potom zrecenzovala, takže ich nebolo veľa. Ale tak čo už, stáva sa. Hlavne, že som už doma a mám trochu voľna.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Dúfam, že ti na to budem vedieť odpovedať :D Ale nie je problém :D
   Veď toto, poličky sa plnia, ale nič z toho, pretože to nemá kto čítať :D Ja som čítala tiež hlavne recenzáky alebo na kindli, pretože na papierové knihy som vôbec nemala čas a ťahať ich všade so mnou je celkom ťažké :D Ja sa teším, že už budem mať zase času na rozdávanie a čítať od svitu do mrku :D

   Odstrániť