streda 12. apríla 2017

Na dvore z tŕňov a ruží - 10 dôvodov (part 02)

Včera ste mohli u Maggie nájsť prvých 5 dôvodov, prečo by ste mali siahnuť tejto knihe/sérii. Dneska vám prinášam druhú polovicu ja.

6. Fantasy + new adult
Vskutku nezvyčajná kombinácia nemyslíte? Mám pocit, že s tým toľko autorov neprišlo a poviem vám, že Maas to spracovala priam grandiózne. Ja osobne neuznávam new adult, absolútne nie. Ale tu som si tie scény totálne užívala a neskutočne ma to bavilo. Bolo to krásne vystriedané - akcia, romantika. Nevadí, ak ste na tom ako ja a nečítate new adult, pretože tu v tom nájdete svetlé momenty a určite vás to chytí. A k fantasy sa snáď vyjadrovať nemusím, pretože to je jednoducho geniálne. Palec hore Sarah.


7. Faeries a spoznávanie ich sveta
V Tróne zo skla boli tiež, to áno. Lenže nemali ste tam vysvetlené, ako to vlastne funguje, ako funguje ich svet, mágia a podobne. V tejto knihe budete spolu s Feyre spoznávať totálne všetko od nuly. Myslím si, že tu sa Sarah s touto témou popasovala úžasne, pretože to, čo ste v Tróne tak celkom nechápali, tu sa dozviete. Spoznáte ako je to rozdelené, dozviete sa pravidlá, dozviete sa o mágii, máličko histórie a celkovo pochopíte, ako funguje ich svet. A poviem vám, že krajiny faeries sú totálne krásne a vaša fantázia bude pracovať na plné obrátky.


8. Silná a nezávislá hlavná hrdinka
Feyre to v živote nemala ľahké. Miestami vám pripomenie Celaenu, ale to fakt minimálne. Feyre je totiž úplne iná osobnosť a povaha, záleží jej na iných veciach a jej koníčky určite nie sú knihy. Feyre je neskutočne šikovná, vynaliezavá, múdra a dostane sa s takých situácií, kde by ste vy boli v koncoch a zmierovali by ste sa so smrťou. Zamilujete si ju. Nenechá si od nikoho skákať po hlave a aj keď má občas slabšie chvíľky, stále pre vás bude jedna z najlepších hlavných hrdiniek.

9. Vývoj dejových línii vedľajších postáv
Nebojte sa, nie je to príbeh ľúbostného trojuholníka. Maas sa totiž rozhodla sústrediť aj na vedľajšie postavy, ktorých je tam mnoho. Dozviete sa veci o ich živote a minulosti, ich strasti, spoznáte ich do najmenšieho detailu, uvidíte, prečo robia veci, ako robia, prečo sú takí, ako sú. Proste totálne všetko. Všetci sa totiž potýkajú s určitými problémami a Maas im dala v tomto príbehu dostatok priestoru na to, aby ste si ich dokázali obľúbiť a spoznať. Bude vám to pripadať, že máte radi úplne všetkých, bez ohľadu na ich chyby a zlé stránky. Každý ich predsa má, no nie?


10. Úžasné záporné postavy
Veď vy už viete, že sa väčšinou prikláňam na zlú stranu. A toto! Toto bolo horšie ako kráľ Adarlanu. Už toho som mala veľmi rada, ale Amarantha (vidíte? už len to meno je mega) je totálne, neskutočne, brutálne geniálna. Autorka nenechala nič na náhodu a pekelne dobre sa pohrala aj so zápornými postavami, ktoré prepracovala do najmenších detailov. A Amarantha je jedna fantastická, krutá a otrasná postava, ktorú by ste mali nenávidieť, ale vaša zvrátená časť ju bude aj napriek tomu úplne zbožňovať. Ona je taký trošku menej zvrátený, ale rovnako krutý Jorg Ankrat. Takže záporné postavy taktiež dostanu veeeeľa priestoru na to, aby ste ich taktiež spoznali a možno aj pochopili. Už len kvôli Amaranthe si to prečítajte.


Snáď vás tieto dôvody aspoň máličko motivujú k tomu, aby ste sa pustili do tejto série. A zajtra sa môžete tešiť na ďalší článok tu u mňa.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára