utorok 28. februára 2017

Crystal kingdom


Autor: Amanda Hocking
Séria: The Kanin chronicles
Diel: tretí
Počet strán: 432
Rok vydania: 2015
Vydavateľstvo: St. Martin's Griffin

The kingdom she loves has turned against her. Can she save it before it’s too late?
Bryn Aven—unjustly charged with murder and treason—is on the run. The one person who can help is her greatest enemy, the gorgeous and enigmatic Konstantin Black. Konstantin is her only ally against those who have taken over her kingdom and threaten to destroy everything she holds dear. But can she trust him?
As Bryn fights to clear her name, the Kanin rulers’ darkest secrets are coming to light…and now the entire troll world is on the brink of war. Will it tear Bryn from Ridley Dresden, the only guy she’s ever loved? And can she join forces with Finn Holms and the Trylle kingdom? Nothing is as it seems, but one thing is certain: an epic battle is under way—and when it’s over, nothing will ever be the same…


Finále série The Kanin chronicles sa konečne dostalo aj ku mne. A ja som znovu zostala prekvapená, že čo sa tam všetko udialo a ako Amanda Hocking nakoniec príbeh ukončila. Druhý diel skončil veľmi zaujímavo a toto nadväzuje presne tam, kde dvojka skončila. A poviem vám, že to bolo fakt zaujímavé čítanie. 

Well...Bryn je na úteku, údajne za zradu a tu stretáva Konstantina, pri ktorom si nie je istá, či mu môže veriť. Neviem, čím to je, ale Konstantina som si obľúbila už niekde v polke prvej knihy. Ja viem, že by som nemala, ale nejakým spôsobom sa si ho neskutočne zamilovala. Naopak Ridleyho nemám rada už od začiatku. Príde mi taký hrozne nemastný-neslaný, celkom nudný a neviem, čím to je, ale vôbec mi nesadol. Poviem vám však, že hrdinkou tejto knihy bola Brynina drahá kamarátka Tilda, ktorá je tak strašidelne badass, že to nie je ani možné. A ešte k tomu v takom stave, v akom je. Tilda to tam všetkým totálne ukazovala a nakopávala zadky tak, ako nikto. Je skvelé, ako sem autorka zakomponovala množstvo nových postáv, ktoré všetko spestrili a mnohokrát Bryn pomohli. A tiež bolo super, že sa tu objavili aj staré postavy, ako môj milovaný Finn alebo Wendy s Lokim. Aspoň na chvíľku si zaspomínate na Dedičku.

I wanted to tell him that the pain was so intense, I felt like I was suffocating, drowning in flames. But I didn't.  I just squeezed his hand and waited for darkness to come over me again. 


Ako som už povedala, Amanda nadviazala v príbehu presne tam, kde skončila. Takže Bryn vlastne začína svoj život na úteku a ženie sa za očistením svojho mena a nájdením dôkazov o tom, kto je skutočne ten zlý. Amanda nás prevedie cez väčšinu sveta trolov, čiže spoznáme niektoré iné kmene ako Omtovia alebo bohom zabudnuté miesto, kde žijú nechcení trolovia (trochu diskriminácia). A bez návštevy nezostane ani Storvatten alebo kráľovstvo Trylov. Lenže Bryn je hľadaná, takže sa odtiaľ nemusí dostať živá. Autorka v tejto časti odhalili mnoho tajomstiev, odkryla temnú minulosť niektorých postáv a vy hneď pochopíte, že prečo sa kto správal, tak ako sa správal. Lenže Kaninovia práve teraz žijú v dosť veľko chaose a pred Bryn stojí obrovská úloha - zachrániť ich. A samozrejme jej v tom pomáhajú mnohí priatelia ako Finn, Mia, Tilda alebo Ridley a Konstantin, pri ktorom ani srnka netuší, či sa mu dá veriť. Ale ja som mu verila už od Frostfire. A nakoniec sa tu znovu schyľuje k obrovskej vojne, ktorú majú na svedomí práve tajomstvá vládnucich Kaninov. Kde však Bryn zoženie armádu, keď je obvinená zo zrady?
Celá kniha bola neskutočne dobrá, páčili sa mi aj kapitoly Emberiných listov Bryn, ktoré písala, takže sme mali aj skvelý prehľad o tom, čo sa deje u Kaninov, ale ten koniec bol jedna obrovská, divoká jazda, pri ktorej som ani nedýchala. Totálne akčné, nečakané, smutné, Hockingová je hrozná odporná vrahyňa a zrejme ju budem nenávidieť do konca života. Neviem, čím to je, ale tá séria znovu skončila úplne inak, ako som chcela. Ako aj pri Tryloch. Amanda, nemôžeš aspoň raz spraviť koniec podľa mojich predstáv?! Stále máš možnosť v sérii Watersong, tak to už tak napíš! Ale nemôžem povedať, že by som ten koniec nečakala. Presne som si myslela, že to dopadne tak, ako to dopadlo. Teda, až na tie kruté vraždy.

Her words sting, probably harder than she'd meant them to, like a knife cutting through my heart. I wanted to argue with her, to tell her that I loved, that I loved very deeply. 

Pre mňa bola táto séria znovu jedna z najlepších. Ak máte radi Amandu Hocking, jej štýl písania a jej typ hrdiniek, tak jednoznačne dajte po Tryloch šancu aj tomuto. Je to neskutočne skvelé, akčné, miestami romantické, ale fantastické. A tie obálky sú tiež neskutočne krásne. A nakoniec, tieto knihy sa hrozne rýchlo čítajú. Každú som mala tak za 2 dni, deň a pol. Zrejme to bude tými krátkymi kapitolami, vďaka ktorým je príbeh svieži a má hrozne rýchly spád a žiadne nudné časti. Už teraz sa teším na Watersong a dúfam, že aj ten sa mi bude páčiť.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára