streda 13. januára 2016

Insanity (Mad in Wonderland)


Autor: Cameron Jace
Séria: Insanity
Diel: prvý
Počet strán: 254
Rok vydania: 2013
Vydavateľstvo: CreateSpace Independent Publishing Platform

After accidentally killing everyone in her class, Alice Wonder is now a patient in the Radcliffe Lunatic Asylum. No one doubts her insanity. Only a hookah-smoking professor believes otherwise; that he can prove her sanity by decoding Lewis Carroll's paintings, photographs, and find Wonderland's real whereabouts. Professor Caterpillar persuades the asylum that Alice can save lives and catch the wonderland monsters now reincarnated in modern day criminals. In order to do so, Alice leads a double life: an Oxford university student by day, a mad girl in an asylum by night.
The line between sanity and insanity thins when she meets Jack Diamonds, an arrogant college student who believes that nonsense is an actual science.


The world outside is mad, but it's also beautiful. 

Alicu v Krajine zázrakov som mal vždy hrozne rada. A keď niekto prišiel s retellingom a bolo naň mnoho pozitívnych ohlasov, tak som jednoducho neodolala, aj keď to bol ebook. A povedzme si pravdu, bola som hrozne milo prekvapená a nadšená. 

V prvom rade musím spomenúť autorov štýl písania. Cameron Jace píše totálne skvelo a neskutočne pútavo, strašne rýchlo sa to číta a zároveň sa nemôžete odtrhnúť. Proste to je tak geniálne napísané, že polovicu knihy dokážete prečítať na jeden záťah. Len tak. Druhá vec: ten príbeh. Ten príbeh je tak neskutočne geniálne premyslený, popretkávaný, šialene zamotaný a totálne úžasný. Príšery z Krajiny zázrakov, ktoré boli dlho uväznené, sa teraz prevtelili do ľudí a robia neplechu. V našom svete. A ako čerešnička na torte, je tu Alica, ktorá si toho ale moc nepamätá z doby predtým, ako prišla na psychiatriu. Takže vlastne ani nevie, či je to Alica, alebo len dievča menom Alica, ktoré zabilo svojich spolužiakov a skončilo na psychiatrii. A šialený profesor, vrah, ktorý z tej psychiatrie vždy ujde a vráti a verí, že Alica je Alica a dokáže poraziť tie príšery. Noooo...neznie to neskutočne mega super parádne? 

One of the privileges of not knowing who you are is that you can pretend to be anyone you like. 

Zamilovala som si túto knihu. Kvôli tej skvelej zápletke, neskutočnej hlavnej hrdinke, tomu dobrodružstvu a akcii a aj Jack Diamonds bol strašne super. A autor vie vytvoriť skvelé záporné postavy. Nie také, ktoré ľutujú svoje činy a po prvej porážke prestanú. Ale také, ktoré sú proste šialené do špiku kostí, neprestanú robiť zlobu až kým nezomrú alebo sa nestane niečo fakticky závažné a sú presne tak strelené, ako by z Krajiny zázrakov aj mali byť. Tvrdíte, že Šepotání je retelling na Alicu? Hej, určite je. Ale je to hrozne slabučký odvar tohto. Tu nečakajte žiadne nudné pasáže, žiadne hluché miesta alebo nepodstatné informácie. Autor píše priamo k veci a stále príbeh motá a motá a motá. Čakali by ste, že na konci dostanete aspoň nejaké odpovede, maličké nápovedy. Nie, to veru nečakajte. Nič také sa nestane. Budete mať omnoho viac otázok, na ktoré dostanete odpovede bohvie kedy. A Cheshire Cat? Toho kocúra som mala vždy rada, aj keď je to vlastne vypočítavý hajzel a prefíkaný ako líška, ale aj tu ho mám fakt rada. Pre mňa je táto kniha neskutočne obrovským a príjemným prekvapením a už sa hrozne teším na pokračovania. 

"A strong and brave heart isn't enough. A true heart, no matter how much the truth hurts, is the strongest of all."

 Toto je jeden z najlepších retellingov, aké som kedy čítala. Absolútne skvelé a premyslené, záhadné, miestami vtipné, ironické a sarkastické poznámky, ktoré vás rozosmejú a plné šialenstva. Táto séria naozaj stojí za prečítanie a určite v nej budem pokračovať, aj keď sú len ebooky. Chcem odpovede na moje otázky a poskytnúť mi ich môžu len tie pokračovania. A ja som na ne poriadne zvedavá. Proste si to prečítajte a uvidíte, že vás to dostane a zamilujete si to. A nezabúdajte: We're all mad here...

6 komentárov:

 1. O tejto knihe som už počula a všetci ju chvália. Veľmi by som si ju chcela prečítať, ale v angličtine si na ňu veľmi netrúfam a preklad je v nedohľadne, ak vôbec bude, čo je veľká škoda.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Angličtina je hrozne ľahučká, takže myslím, že by si to určite zvládla :)

   Odstrániť
 2. Insanity jsem zatím nečetla, ale od Jace jsem četla Grimm Diaries a GD Prequels. Když se ti líbil tento retelling, tak GD by tě mohly taky zaujmout. :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Možno sa po nich poobzerám :) Keďže Jace píše naozaj super, tak si myslím, že by ma to asi bavilo :)

   Odstrániť
 3. Po téhle knížce už dlouho pokukuji :) Vypadá vážně skvěle :)

  OdpovedaťOdstrániť