piatok 11. decembra 2015

Mesačná chvastačka - november 2015


November bol skvelý mesiac. Síce na knihy nebol až tak bohatý a neprečítala som toho bohvieako veľa, ale aj tak bol absolútne skvelý. Tri týždne vo Walese boli neskutočné a fakt som si ich užila. Report je už na blogu, tak hľadajte no. Samozrejme, odtiaľ som nemohla odísť aspoň bez jednej knihy. Nakoniec to bolo tak, že som odišla s piatimi. Neplánovane. Ale nevadí mi to, pretože sú krásne. Viete, posledný deň som sa rozhodla, že ešte si idem pozrieť to kníhkupectvo (to, že som tam bola skoro každý deň je nepodstatný detail) a potom som sa po ceste rozhodla, že si chcem kúpiť knihu. Len tak z ničoho nič. Každopádne, ja som absolútne spokojná a teraz môžete zistiť, čo som vlastne kúpila. 

Kúpené knihy: 
Prvú knihu som objednala ešte doma, ešte predtým, ako som odišla. Takisto celkom spontánny nápad. Nepovedala by som, že ho ľutujem. A tou knihou je Snow like ashes, po ktorej som pokukovala už strašne dlhú dobu. Prvou knihou, ktorú som kúpila vo Wrexhame, niekedy počas tých prvých dní je kniha od skvelej Sarah J. Maas a to kniha, ktorú chcem už dlho. Takže A court of thorns and roses a vyzerá totálne fantasticky. Ďalšie dve knihy sú ďalšia spontánna kúpa. So spolužiačkou sme išli do jedného lacného kníhkupectva a keď tam boli obe dokopy za 10 libier, tak no neberte to. Hovorím o knihách Harry Potter 1 a 2 v tom novom britskom vydaní (nie, ešte nie som psycho aj keď mám už druhé anglické vydanie). A posledná kúpa, ktorá bola asi najviac neplánovaná, ale tiež je to kniha po ktorej pokukujem už hrozne dlho a ešte aj Maťa ma na ňu nahovárala a tak som neodolala no. Kniha Simon vs. the homo sapiens agenda vyzerá naozaj dobre a zaujímavo, takže už sa teším. 


Darované knihy: 
Nemala som sviatok ani nič. Ale čítala som vytlačený rukopis novej knihy Mirky Varáčkovej Len to nikomu nepovedz a vydavateľstvo Slovart mi za to poslalo klasickú knihu, ktorá vyzerá takisto absolútne úžasne. 


Knihy na recenziu: 
Tak prvou je automaticky rukopis knihy Len to nikomu nepovedz. Ďalšie dve knižky sú od Ikaru, jedna ešte októbrová, ale keďže vyšla na konci, tak prišla až v novembri. Hovorím o vianočnej knižke Nech sneží, ktorú napísala trojica známych autorov a táto knižka bola naozaj veľmi príjemným čítaním a uviedla ma do vianočnej nálady. Novembrovou knihou od Ikaru bola kniha Listy do neba, ktorá vyzerala neskutočne zaujímavo, ale bola som celkom dosť sklamaná. Recenzia bude snáď cez víkend. 

Všetky spolu: 
No pozrite na tie krásky. :3

2 komentáre:

  1. Moc pěkné přírůstky :) Hlavně Snow Like Ashes a Court of Thorns and Roses :) A mají tak pěkné obálky, nádhera :) Užij si čtení :)

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. Ďakujem :) na obe sa hrozne teším :) A tie obálky sú skutočne perfektné :) Ďakujem :)

      Odstrániť