streda 26. augusta 2015

Kúzelná knihovníčka 1

Autorkou je Abyss

Konečne som sa po dvoch rokoch blogovania dokopala k nafoteniu Kúzelnej knihovníčky. Takže nech sa páči. 

Tak toto je prvá knihovnička, do ktorej sa o chvíľu nezmestí absolútne nič. A pôjdem pekne po poličkách. 

Tie krabičky si nevšímajte. V tej veľkej sú záložky a podpísané veci a na tie druhé ešte hľadám prospešné využitie. Idem zľava. Tak táto polička obsahuje pôvodnú trilógiu Nástrojov smrteľníkov, sériu o Tryloch, sériu Príbeh kráľovraha, ktorú odporúčam prečítať + novela Pomalé skúmanie ticha, prvé vydanie Pána prsteňov v hardbacku, prvé dva diely Pána prsteňov v paperbacku, Piatu vlnu, ktorá je zatiaľ neprečítaná, skvelú sériu o vlkolakoch Nočný tieň a úžasnú knihu Řekni vlkům, že jsem doma s podpisom autorky. 

Túto poličku som oficiálne nazvala Harry Potter poličkou, aj napriek tomu, že tam nie je len Harry. Ako vidíte tak sú tu Filmové čary, Tvory a netvory (čo sú najlepšie kúsky zo všetkých), Čarovné svety HP, Rozprávky Barda beedla, Metlobal a Fantastické zvery, malý Neoficiálny sprievodca HP, všetky diely HP v slovenčine, všetky diely v angličtine, We were liars, Lexikón k HP, celá séria Mariotovi dediči, novelky k Percymu v angličtine, dve tenké knižočky Doctora: Magic of the angels a Silurian gift a najepickejšia séria tohto roka Throne of Glass. 

Táto polička je zmiešanina všetkého. Začína to úžasným Arim a Dantem, skvelá dystópia Tak padne náš svět, úžasné Mesačné kroniky, fantastický Jorg a jeho Roztříštěná říše, Red Queen, Rowellovej Fangirl, I was here od Formanovej, Irises aj s podpisom a venovaním, celá séria Percyho, zatiaľ vydané 4 diely Bohov Olympu, The perks of being a wallflower, Vreštiace schodisko, úžasná Zlodejka kníh a fantastické Pekelné stroje. 

Ďalší mix všetkého. Skvelá Upírska akadémia, Sabriel s podpisom od Erika zo Slovartu, Adaptácia s podpisom autorky, skvelé Drahokamy, Potrhaná křídla, Dash a Lily, rozprávková Škola dobra a zla, Etiketa a špionáž oba diely, Medzi odtieňmi sivej, úžasná Píseň krve, celá Sukuba od Meadovej, z ktorej nie je prečítaný ani jeden diel a dve skvelé knižočky od Mirky Varáčkovej. 

Toto je druhá knihovníčka, kde sú knihy, ktorá sa mi proste nezmestili do tej hlavnej. A je tu ešte trochu miesta.

Hore mám veci k HP a na knihách ležia veci do súťaže. Znovu začínam zľava. Game of Thrones seriálový sprievodca, ale len po tretiu sériu, Nesmelý zabijak od Colfera, Jazdci časom, Chlapec nikto, Na půl cesty do hrobu, na ktorú som moc zvedavá, Posol od Zusaka, Eon a Eona, Zamilovaná do anjela, Dvě zrcadla, Anna krví oděná a Dívka z nočních můr, dva diely Monumentu 14, V krajine havranov, Ritmatik, na ktorého sa strašne teším, Nesmrteľný alchymista, Temná horečka, dve knižky z nového času (Cantervillské strašidlo, Frankenstein), novela k Menu hviezdy (The boy in the smoke) a Mudrosloví urozeného pána Tyriona z Lannisterů. 

Tu je väčšina krások od Yoli. Eleanor a Park, Železná skúška, Kráľovná Tearlingu, úžasná Šťastná sedmička, Zostaň so mnou a Kam zmizla, fantastický Labyrint: Útěk, Spáleniště: Zkouška a Vražedná léčba, skvelá oddychovka Baby z Brooklynu, Meno hviezdy, Tweetni mi!, Srdcová dáma s podpisom autorky a silný príbeh Tovar. Hore prebal od Labyrintu. 

(ten blbý odraz svetla si nevšímajte)Toto sú knihy, ktoré idem dať preč. Takže Elusion, dva diely Spirit animals, Léto na druhý pokus, séria Medzi nebom a zemou, Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, Šepotání, Solitaire, Záblesk, Jablečný koláč naděje, Kľúč k šťastiu a Galgad. A atlas, ktorý tam budem skladovať asi do konca života, keďže teraz ho už do školy nebudem potrebovať. 

Tak to je moja celá knihovníčka, ktorú vám ukážem po pol roku alebo roku. Ešte neviem. Ako sa mi bude chcieť. 

10 komentárov:

 1. Krásne :) Veľa kníh máme podobných a dosť máš aj takých ktoré ešte len vlastniť určite budem :D Každopádne, želám nech sa knihovnička kúzelne rozrastá, krásne sa na to pozerá :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem :) No veď keď máme podobný vkus :D Ďakujem znovu :D

   Odstrániť
 2. Krásna knihovníčka. Keď to porovnám s mojou, je to pol na pol - polovicu kníh mám a tú druhú chcem. :-) (Až budeš chcieť meniť Šepotání, hlásim sa :-) )

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem :) Z toho, čo vidím v tvojich chvastačkách chcem tiež väčšinu :D Šepotání je už bohužiaľ preč :/

   Odstrániť
  2. Ahoj mesačné kroniky a meno vetra nepredaš?

   Odstrániť