utorok 25. augusta 2015

Trón zo skla - Prečo si prečítať Trón zo skla - part 01


A sme tu s druhým článkom k nášmu projektu. Konkrétne vám poviem pár dôvodov, prečo by ste si mali túto pecku určite prečítať. Snáď prestanete mať pochybnosti a pekne po knižke siahnete. Dúfam, že vám k tomu tieto dôvody pomôžu, pretože by bola škoda si knihu nechať ujsť. Takže tu je prvých 5 dôvodov.

1. Svet
Prvé, do čoho som sa zamilovala, bol práve ten svet. Zámok zo skla je jedno z najúžasnejších miest, o akých som kedy čítala a verte mi, že si ho určite aj vy zamilujete. A vlastne celá Erilea je magické, skvelé a tajomné miesto. Všetko je opísané tak krásne. Áno, platia tu síce trochu kruté pravidlá, ale to nič nemení na tom, že ten svet je totálne úžasný a fakt som pri čítaní niekedy mala pocit, že tam žijem, že som ja Celaena a nič v realite už neexistuje.

2. Celaena
Viete, ako je väčšina hrdiniek chlapec v sukni? Tak u Celaeny to ani zďaleka neplatí. To dievča, je neskutočná badass hrdinka, ktorá prekonala Katniss, Tris a dokonca aj slečnu Hathawayovú. Veď viete, najobávanejšia vrahyňa. Lenže, aj napriek tomu, Celaena miluje šaty, miluje, keď sa môže vystrojiť a vyčačkať a užíva si to. Takže nečakajte žiadneho ďalšieho chlapca v sukni. Nie. Celaena jednoducho chce vyzerať dobre, aj keď je vrahyňou. A nemôžete si ju neobľúbiť. A samozrejme, je inteligentná a fakt vie rozmýšľať.

3. Akcia a tajomná atmosféra
Možno sa vám rozbeh bude zdať trochu nudnejší, ale na konci sa dočkáte úžasnej akcie, pri ktorej nebudete ani dýchať (radím vám, nečítajte to v čakárni u zubárky, pretože vás zavolajú a potom budete musieť v najlepšom prestať). A celou knihou vás sprevádza tajomná atmosféra, ktorá vás bude viesť ďalej len preto, aby ste to už konečne odhalili. Všetko je obalené tajomstvami a vy spolu s Celaenou pomaly odhaľujete tie tajomstvá a zároveň prichádzajú ďalšie. Takže vaša zvedavosť nespí.

4. Skvelá zmes fantastiky a romantiky
Na toto má Maas fakt talent. Pri tom, ako Celaena trénuje na tú súťaž a bojuje v jednotlivých kolách súťaž, objavuje tajomstvá, ktoré mali zostať skryté a stretáva všelijaké bytosti, tak stíha mať ešte aj kúsok milostného života. Nepoviem vám s kým. Ale áno, objavili sa tu aj skvelé romantické chvíľky, pri ktorých som sa usmievala ako debil. Maas do tých všetkých intríg, tajomstiev, klamstiev, bojov, objavov a zabíjania zakomponovala aj romantickú líniu, ktorá tu síce nie je až taká výrazná, ale v dvojke budete happy. A nie je to otravné.

5. Pútavý štýl písania
Áno, aj keď sa v knihe toho moc nedeje, tak ju musíte čítať, lebo autorkin štýl písania je absolútne skvelý a samozrejme, tajomný, takže vás to núti pokračovať. Nečakajte žiadne nudné pasáže, pretože aj opisy sú totálne skvelé a vôbec nie zdĺhavé. Všetko to spestruje striedanie pohľadov a Celaena má niekedy fakt pravdivé a pekné myšlienky, ktoré si budete chcieť napísať na papier.

A zajtra, moji drahí, milovaní, kukajte TU a čakajte kým Maggie zverejní pokračovanie.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára