pondelok 3. augusta 2015

Nejkrásnější


Autor: Marissa Meyer
Originálny názov: Fairest
Séria: Měsíční kroniky
Diel: 3,5
Počet strán: 192
Rok vydania: 2015
Vydavateľstvo: Egmont

Čiré zlo má své jméno, skrývá se za maskou klamu a používá “osobní romantické kouzlo”, aby získalo moc nad ostatními. Akdo je doopravdy královna Levana? Dlouho předtím, než jí cestu zkřížily Cinder, Scarlet a Cress v Měsíčních kronikách, žila Levana úplně jiný příběh – příběh, který nebyl nikdy vyprávěn… až dosud.

Kráľovná Levana. Záporná hrdinka série Mesačné kroniky ma vždy svojim spôsobom fascinovala a celkom ma zaujímala jej minulosť, detstvo a hlavne to, prečo sa stala takou krutou. A na to je tu táto útla knižočka, ktorá vám povie presne to, na čo ste zvedaví a predstaví udalosti, ktoré sa stali ešte pred Cinderiným príbehom. A myslím, že nebudete sklamaní. 

Ja som Levanu vždy brala ako krutú a bezcitnú kravu, ktorá si o sebe myslí, že môže všetko len preto, že je kráľovná. Ale v tejto knižke mi jej bolo dosť často aj ľúto. Nemala to ľahké a jej sestra tomu vôbec nepomáhala. Pri Mesačných kronikách som si myslela, že kráľovná Channary bola dobrá, láskavá, milá panovníčka, ktorá robila všetko pre svoj ľud. Ale tu som zistila, že aj ona bola pekná krava. Asi to majú v rodine. A dokonca som začala mať aj Levanu radšej ako samotnú Channary. Videli sme jej povahu, jej správanie, jej sny v úplne inom svetle a taká sa mi páčila. A potom sa to všetko pokazilo. Kvôli niečomu, čo by ste od nej nečakali. 

Počkala až se její iluze zformuje úplně. Ve vytváření obrazů byla dobrá. Dokázala vytvářet iluze tak opravdové, že už svou vlastní kůži ani nepotřebovala. 

Trochu som sa obávala tejto knihy, pretože recenzie boli dosť rozličné. Ale nakoniec sa to znovu obrátilo na skvelú knihu a typickú Marissu Meyer. Dala nám krásny náhľad do života Levany, spoznať ju a vysvetliť si jej správanie. Je vidno, ako to má Marissa všetko do detailu premyslené a prepracované. A mňa Levana stále neprestala fascinovať. Vlastne, nejakou mojou zvrátenou časťou ju mám aj rada. Nečakajte nejaký akčný príbeh. To veru nie, pretože toto je len náhľad do života hlavnej zápornej postavy a príbeh toho, ako sa dostala k moci. A prečo robila to, čo robila. Vskutku sa o nej dozviete celkom zaujímavé veci a naozaj ju uvidíte v úplne inom svetle. Toto je však skvelý doplnok k sérii. A konečne viem, prečo sa Levana tak strašne bojí zrkadiel. A naozaj k nej pocítite aj ľútosť, keď uvidíte, čím všetkým si prešla. A možno vás na tom niečo aj prekvapí. Pre mňa osobne to bol skvelý doplnok a určite to nebolo zbytočné, pretože som sa naozaj dozvedela to, čo ma zaujímalo.

Příležitost se objevila tak zjevně. Její představivost ožila. Jako by jí nějaký neviditelný duch šeptal ty nápady do ucha a vábil ji, ať této situace využije, protože už by se nemusela opakovat. 

Myslím, že ak vás Levana nezaujíma, tak by ste toto zbytočne čítali. Áno, dozviete sa niečo zaujímavé a je to k sérii, ale nie je to nutne potrebné. Jedine spoznáte úplne inú stránku našej krutej kráľovnej. Podľa mňa to je skôr pre tých, ktorých Levanina postava proste zaujíma a chcú sa dozvedieť viac. Určite vám to odporúčam. Neoľutujete to, pretože táto knižka je naozaj tenučká a zaberie vám tak hodinku, možno dve. A budete mať do zbierky a série ďalšiu knihu so skvelou obálkou. Berte to niečo ako doplnok. A znovu sa číta úplne rýchlo a môžete obdivovať, ako to má autorka všetko premyslené do najmenšieho detailu. A uvidíte, že ľudia sa môžu zmeniť len kvôli sklamaniu alebo zrade. A rapídne zmeniť. U mňa to fantasticky zabodovalo a naozaj sa mi to páčilo.


Za knihu veľmi pekne ďakujem internetovému kníhkupectvu Pre Školy.
 Vy si knižku môžete kúpiť TU

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára