piatok 21. augusta 2015

Baby z Brooklynu: Angie


Autor: Gemma Burgess
Originálny názov: Love and Chaos
Séria: Baby z Brooklynu
Diel: druhý
Počet strán: 344
Rok vydania: 2015
Vydavateľstvo: Slovart

Navonok neskrotná, no vnútri beznádejne romantická Angie sa zobudí v hotelovej izbe, na stolíku má tritisíc dolárov a z predošlej noci si nepamätá vôbec nič. Život sa jej rozpadáva pred očami. Najlepšie priateľky sa s ňou nerozprávajú, nedarí sa jej nájsť si prácu v módnej branži a navyše sa jej rozvádzajú rodičia. Na bláznivej ceste životom, v ktorom nechýbajú súkromné lietadlá či luxusné žúry na jachtách, no ani špinavé stanice metra a hipsterské bary, šialené búrky, nárazové záplavy či otrasné skúsenosti z práce v obchode, spoznáva Angie samu seba, svoje túžby a spôsob, ako ich naplniť, a ešte aj také niečo, čomu sa hovorí skutočná láska. Jej spolubývajúce na tom nie sú o nič lepšie. Coco sa dopuje liekmi a nenávidí sa, Pia je na pokraji nervového zrútenia a rozchádza sa s jedným chalanom za druhým, Madeleine hľadá samu seba a Julia má veľký problém nájsť kohokoľvek, s kým by mohla chodiť.

"Nikdy neplač nad niečím, čo nebude plakať nad tebou" 

Hneď na začiatok vám poviem, že Pia sa mi páčila viac. Bolo to vtipnejšie a Pia bola o trochu lepšia rozprávačka. Angie je šialená, niekedy pije viac ako by mala a potom sa zobúdza v hotelových izbách alebo sa dostane na jachtu. Ako aj jej spolubývajúcim tak aj mne išla niekedy na nervy, keď bola stále opitá a len sa povaľovala doma. Ale neskôr sa chvalabohu aspoň vzchopila a začala pre seba niečo robiť. Začala si hľadať prácu (niekedy vtipnými metódami) a konečne jej život nezávisel od fľaše vodky a chlapa na jednu noc. A tak Angie prechádza v živote dôležitými rozhodnutiami, pritom sa musí zmieriť s rozvodom jej rodičov a snaží sa nájsť chlapa, ktorý ju nebude chcieť len preto ako vyzerá, ale bude ju chcieť aj spoznať aká je vo vnútri. A k tomu ešte naštvala svoje spolubývajúce a je na mizine. A miluje módu, vyrába a upravuje si svoje vlastné oblečenie a práve preto chce preraziť v módnom odvetví.
A do toho sa pripletie Sam. Lodný poslíček, ktorého stretla na jachte, z ktorej neskôr vyskočila a preplávala na breh. Pekný, milý, ale pre Angie len kamarát. Lenže môžu dievča a chalan zostať len kamarátmi?

"Svojich starostí sa zbavíš oveľa ľahšie, ak sa o nich porozprávaš s ľuďmi, ktorých máš rada."


Táto autorka. Bože, ľudia povedzte mi, ako to ona dokáže. Napísať tak obyčajne neobyčajný príbeh, ktorý vás tak chytí, do ktorého sa tak začítate, že tú knihu nebudete môcť ani chcieť odložiť. Angiin príbeh je o niečo viac romantický, čo ale vôbec nelezie na nervy. A neliezlo to na nervy ani mne, čo som sa čudovala. Zároveň však dostáva šialené nápady ako si nájsť prácu a ako konečne vziať život do vlastných rúk a začať sa správať, ako by sa dospelý človek správať mal. Samozrejme, sú tu aj ďalšie večierky plné pitia alkoholu, ale je tu viac chvíľ, ako si dievčatá navzájom pomáhajú a vždy sa podržia. Dievčatá takisto znovu pomáhajú ich starému susedovi Vicovi, ktorý je absolútne skvelý a múdry a vždy rozdáva dobré rady. Takže im vlastne tú pomoc opláca. Ale aj tak mi prišla Angie o trošku slabšia ako Pia. Vtipné to bolo rovnako, uletené takisto, ale niečo mi pri Angie chýbalo. Angie žila svoj život ako sa jej chcelo, užívala si, pričom Pia sa dokázala aspoň trošku kontrolovať. Neviem, Angie mi prišla niekedy až príliš uletená a trochu to podľa mňa preháňala. Páčilo sa mi ako sa venuje móde. Kedysi to bol aj môj sen, ale ehm, rýchlo ma to prešlo. Ale aj tak ma to stále fascinuje a Angiine nápady boli fantastické a bolo skvelé, že mala svoj originálny štýl.

Na tom je predsa založený úspech, že? Zrazia vás na kolená, ale vy sa postavíte, oprášite sa a skúsite to opäť. 

Ako som povedala predtým, toto je skvelé čítanie práve na leto. Nenáročné, vtipné, oddychové. Dievčatá sú skvelá päťka a tie hlášky vás budú zabíjať. Vážne. A autorka nám tu priplietla aj celkom dobrú romantickú zápletku, ktorá to všetko pekne spestrovala. Nebojte sa, tu sa dočkáte aj takej menšej akcie a nebezpečenstva. A pritom to začalo tak nevinne. Ak si myslíte, že sa vám to páčiť nebude, tak mi verte, že bude. Páčilo sa to mne. Ja moc knihy tohto typu nečítam, takže naozaj sa vám to bude páčiť, či čítate krimi, fantasy, scifi, dievčenské romány, erotické romány, proste čokoľvek, tak určite siahnite aj po tomto. Uvidíte, že si vás týchto päť dievčat získa. Už sa nemôžem dočkať príbehu Coco.


Za knihu veľmi pekne ďakujem vydavateľstvu Slovart
Vy si ju môžete kúpiť TU

 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára