sobota 1. novembra 2014

Heroes of Olympus: The demigod diaries


Autor: Rick Riordan
Originálny názov: Heroes of Olympus: The demigod diaries
Séria: Bohovia Olympu
Diel: 2,5 (asi)
Počet strán: 242
Rok vydania: 2012
Vydavateľstvo: Puffin books

What dangers do runaway demigods Luke and Thalia face on their way to Camp Half-Blood? Are Percy and Annabeth up to the task of rescuing stolen goods from a fire-breathing giant who doesn´t take kindly to intruders? How exactly are Leo, Piper, and Jason supposed to find a runaway table, dodge a band of party-loving Maenads (who just might be a little psychotic), and stave off a massive explosion...all in one hour or less? With his trademark wit and creativity, Rick Riordan answers these questions and more in three never-before-seen short stories that provide vital back-story to the Heroes of Olympus and Percy Jackson books. Original art, enlightening character interviews and profiles, puzzles, and a quiz add to the fun in this action-packed collection. 

Nie je možné aby niekto dokázal, to čo Riordan. Ďalšie príbehy, ktoré sú absolútne fantastické a akčné a stále nestratili svoju originalitu a úžasné čaro. Neviem, ako to dokáže, ale neskutočne ho za to obdivujem. Táto útla knižočka je znovu zbierkou príbehov, ktoré sa dejú medzi jednotlivými knihami a táto je presne vsadená medzi Neptúnovho syna a Znamenie Atény.
Riordan však začína knihu s denníkom Luka Castellana, ktorý v Bohoch Olympu nebol. Je to známa postava zo série Percy Jackson (a tak trochu nechápem, prečo to je v tejto knihe), ale nevadí, pretože mňa osobne jeho denník, vlastne časť denníka, veľmi potešila, keďže Luka som mala dosť rada. Luke tam rozpráva príbeh o sebe a Thalii, keď spolu putovali do Tábora polokrvných a vyskytli sa im "menšie" komplikácie. Tento príbeh sa mi veľmi páčil, pretože bol znovu akčný, zaujímavý a nebezpečný a vystupovala v ňom Thalia s Lukom a oboch ich mám veľmi rada. Takže Rick určite nesklamal ani touto krátkou poviedkou, ako museli oni dvaja bojovať o život.

V druhom príbehu sa stretávame s Percym a Annabeth, ktorí už spolu chodia a práve majú tráviť voľné chvíle spolu, keď och začne otravovať Hermes, ktorého okradol Gigant. No neznie to zaujímavo? Určite áno. takže Percy a Annabeth sa vyberajú zachrániť tovar od Giganta, ktorý chrlí oheň. Tento príbeh sa mi tiež veľmi páčil už len kvôli Percabeth :3 Oni sú spolu absolútne skvelý a úplne ich milujem. Takže dobrá práca Rick.

Potom nasleduje menší rozhovor s Georgom a Marthou, hadmi, ktorú má Hermes na palici. Na tom som sa celkom zasmiala, pretože sú úžasní.
Tretí príbeh sa znovu odohráva v Tábore polokrvných a hlavnými hrdinami sú Leo, Piper a Jason. Leo vlastne trávi celý svoj čas v Bunkri 9 a teraz mu zdrhol jeho stolček Buford, v ktorom má Leo odloženú nejakú vec (nepamätám si názov) a teraz to Leo potrebuje inak tak trochu vybuchne celý Bunker 9 a aj niečo z okolia. Všetci traja sa vyberú hľadať Buforda, pritom však stretnú šialené fanúšičky Dionýza a tie im pokoj určite nedajú. Naši traja hrdinovia sa teda musia vysporiadať aj s utečeným stolčekom a aj s Dionýzovimi prenasledovateľkami. Rick nesklamal ani touto treťou poviedkou, pretože Leo bol znovu neskutočne úžasný a vtipný a dosť som sa smiala. Jeho nápady sú jednoducho nezabudnuteľné.

Všetky tri príbehy boli originálne, akčné a nebezpečné a Rickova fantázia skutočne nemá hraníc. Som o tom absolútne presvedčená. V knihe bol pridaný ešte príbeh od Rickovho syna Haleyho, ale ten príbeh na mňa nejak moc nezapôsobil, takže to mi na tej knihe ubralo. Nebudem vám prezrádzať, o čom ten príbeh je. Nechajte sa prekvapiť. Mne sa táto knižka znovu veľmi páčila a znovu vám ju odporúčam. Angličtina nie je ťažká, príbehy sú skvelé, pobavíte sa a dozviete sa, ako naši hrdinovia trávia voľný čas, keď nie sú na výprave. Tieto príbehy nie sú nejako dôležité a kľudne sa zaobídete aj bez nich, ale dokážu vás zahriať pri srdiečku a hlavne vtedy, ak ste fanúšikom Ricka a jeho kníh. U mňa knižka získava 4 vločky.


2 komentáre:

 1. Vločky?:D To je milý nápad.:)
  Inak, kniha vyzerá fajn, ale ja si hlavne musím prečítať Bohov Olympu.:D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Hlavne Percyho musíš, ak si toho nečítala :D a potom Bohov :D

   Odstrániť