utorok 22. apríla 2014

ADD YOURS: Knižná edícia (APRÍL)


Toto je niečo ako meme. Vymyslela ho Judit. Každý mesiac zverejní niekoľko otázok a my, iní blogeri, na ne budeme odpovedať. Rozhodla som sa zapojiť aj ja, keďže to môže byť veľmi zaujímavé. Je to, dá sa povedať, že knižná reťazovka. Tak dúfam, že to výjde.


Autor, od ktorého by som si prečítala aj telefónny zoznam.
Zaujímavá otázka na začiatok. Dlho som rozmýšľala, koho sem napíšem, pretože v dnešnej dobre môžeme nájsť mnoho skvelých, talentovaných autorov, ktorí mnohokrát dohnali čitateľov k slzám. Rozmýšľala som nad Richelle Mead, Rowlingovou, Rickom Riordanom a Marjou Holecyovou. Ja viem, je to dlhý zoznam a vôbec som nevedela koho sem dám. Nakoniec som sa však rozhodla pre starú dobrú Joe Rowlingovú, od ktorej by som naozaj prečítala úplne všetko. Jej sériu o Harrym Potterovi pozná každý a každý ju miluje. Nečítala som od nej ešte Prázdne miesto a Volanie kukučky, ale aj k tomu sa dostanem. Jej knihy naozaj milujem a naozaj by som od nej prečítala úplne každú jej knižku. Dokonca aj ten telefónny zoznam.

Autor, ktorého tak neznášam, až ho milujem. 

Tu som vôbec nevedela, koho vyberiem. Nakoniec som sa rozhodla pre Richelle Mead, pretože pri jej knihách som mnohokrát strácala nervy. Ona dokáže čitateľa prekvapiť práve vtedy, keď to nečaká. V posledných 4 častiach Upírskej akadémie spravila konce, pri ktorých som pozerala s otvorenými ústami. Richelle stále komplikovala Rosin život, že ju za to doteraz neznášam, lenže stále ju zároveň milujem, pretože sériu, akou je Upírska akadémia nenapíše len tak niekto.

Kniha, kvôli ktorej som jednu noc vôbec nespala. 

Zatiaľ sa mi ešte nestalo, že by som kvôli knihe nespala celú noc. U mňa je to skôr čítanie do tej 1 alebo 2 hodiny v noci. Nespanie kvôli knihe sa mi ešte zatiaľ nestalo. Posledná kniha, ktorú som čítala do neskorej noci boli Mariotovi dediči: Prekliatie od Marje Holecyovej. Štvrtá časť bola absolútne skvelá, akčná a ja som chcela vedieť ako skončí, a preto som ponocovala.

Kniha, na ktorú sa odhodlávam už roky.
No takú knihu nemám. Pred pár mesiacmi by som sem zaradila Pána prsteňov, lenže toho som minulý rok už prečítala. Teraz sa však už skoro rok odhodlávam na Dcéru dymu a kostí. Túto knihu som kúpila v auguste v našom Priore za 3 eurá a stále sa k nej nemôžem dostať. Minule som ju už chcela čítať, ale znovu som si kúpila niečo ďalšie. Neviem, prečo to stále odkladám. Možno kvôli negatívnym recenziám alebo sa bojím, že ma nebude baviť. Dúfam, že ju už čoskoro prečítam.

Postava, ktorá mi zlomila srdce.
Ďalšia otázka, pri ktorej som musela veľmi rozmýšľať, pretože naozaj neviem, ktorá postava to môže byť.  Rozmýšľala som nad Jaceom z Nástrojov smrteľníkov, keď vtedy chodil za Valentinom a nikomu to nepovedal. Nakoniec to je Luke Castellan z Percyho Jackson. Vo filme mi je strašne nesympatický a vôbec ho nemám rada, naopak v knihách je síce poriadny idiot, ale celkom som si ho aj obľúbila. Nehorázne ma sklamal tým, čo urobil. Už len kvôli Annabeth a Tálii to robiť nemal.

Hrdina, ktorý ma zruinoval pre všetkých ostatných.
Ďalšia otázka nad ktorou som dlho rozmýšľala. Trochu som rozmýšľala, či som ju správne pochopila, tak dúfam, že áno. U mňa sem patrí Kvothe z Mena vetra. On bol tak neuveriteľne silný, statočný, a veľmi veľa toho prežil a preto na neho len tak ľahko nezabudnem a nik ho neprekoná.

Hrdinka, ktorá ma sklamala.
Môže byť aj hrdina? :D Hrdinku, ktorá by ma sklamala nemám. Dúfam, že nebude vadiť, keď tu bude chalan. :D Hrdina, ktorý ma neuveriteľne sklamal a nahneval bol Cas Lowood. Naozaj ma neuveriteľne sklamal v druhej časti. Neustále za naháňal za Annou aby ju zachránil. Vôbec sa mi nepáčilo, ako sa správal. Bol úplne ako zamilovaná pubertiačka, ktorá pre chalana spraví čokoľvek. Keby aspoň Anna nebola duch, tak to pochopím. Ale zachraňovať niečo, čo je mŕtve?

Knižný pár, ktorý nie je ale mal by byť, pretože by mi to urobilo hroznú radosť!

U mňa je to určite Draco Malfoy a Hermiona Grangerová. Vždy mi prišlo super, keby Rowlingová nakoniec týchto dvoch spojí. Záporná a jedna z kladných postáv ako manželia by bolo fakt skvelé. Mohla Joe na konci skamarátiť Harryho a Draca a Draco s Hermionou by sa zamilovali a žili šťastne až do smrti. :D

Za filmové spracovanie ktorej knihy by som dala svoju pravú obličku? 

Knihy, ktoré by som chcela vidieť sfilmované je pomerne veľmi veľa. Také Meno vetra, Mariotovi dediči, ktorých spracovania sa nikdy nedočkáme, možno Dedička a dokonca aj Anna krví oděná a ďalšie diely Percyho Jacksona, o ktorom som čítala, že ďalšie filmy nebudú. Viem, že tie filmy sú podľa kníh absolútne otrasné, ale znovu vidieť úžasného Logana v roli Percyho za to stojí.

Otázka na telo: Môj najväčší knižný prehrešok.
Tu som nemusela veľmi veľa rozmýšľať. Nádherná temnota od Kami Giarcovej a Margaret Stohlovej. V tejto knihe som prečítala možno tak prvé dve kapitoly a potom som ju zavrela. Naozaj ma mrzí, že som ju nedočítala do konca, pretože jednotka sa mi veľmi páčila. Dvojka ma však už od začiatku vôbec nebavila, tak som to vzdala. Možno sa k nej ešte niekedy vrátim. Myslím však, že som na tom dobre, pretože niektorí nedočítali ani tú jednotku. :D

PS: Ospravedlňujem sa za to väčšie a menšie písmo, ale blogger si zasa robí svoje. -_- 

6 komentárov:

 1. Luka jsem měla ráda v knize i filmu, má nejoblíbenější postava z Percyho a to už je co říct. :D A srdce mi nezlomil tím, co udělal, ale tím posledním rozhodnutím. -spoiler- Tím že se zabil. U toho jsem hrozně brečela -,-

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tak ja ešte nie som na konci, takže o poslednom rozhodnutí nič neviem :D a vďaka za spoiler :33 Konečne mi ho niekto povedal :DD

   Odstrániť
  2. :D Konečně ti někdo řekl, že to bude spoiler nebo ti řekl, co na konci udělá? :D

   Odstrániť
  3. Konečne mi niekto povedal, že čo na konci urobí :D

   Odstrániť
 2. Prekliatie ma totálne dostalo, plakal som na konci, nemohla som uveriť, že to autorka urobila 8O
  Dcéru dymu a kosti som čítala tak do polky a keď sa ešte ani tam 2 hl. hrdinovia v podstate ani nerozprávali nieže ešte sa mali zaľúbiť, tak som to zavrela 8D Kniha ma bohužiaľ nudila a poslala som ju ďalej. Možno sa k nej raz ešte vrátim, ale nedávam tomu veľa nádeje 8D
  Na Draca a Hermionu existuje neuveriteľne veľa fan fiction, kde sú spolu, vždy to bola sranda čítať 8D ale nikdy som si ich takto nespojovala.

  btw. ďakujem za účasť v súťaži a krásne slová 8)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja som vedela, že bude smutný koniec podľa prečítaných recenzii, ale až taký? :D to ma tiež dostalo :D Na Dcéru dymu a kostí som počula dosť veľa kritiky, možno preto ma to ťa neťahá :D
   Pár tých fan fiction som prečítala, ale bol by to epický koniec, keby skončia spolu :D také prekvapenie ľudstva :DD

   Odstrániť